Skra Ormuzdowa dla Kapeli Rodzinnej Bas z Sierakowic

piątek, 19 stycznia 2018 r., 10:01
fot. internet/facebook.com/BAS-Kaszubska Kapela Rodzinna

Znamy już pięcioro tegorocznych laureatów "Skier Ormuzdowych", czyli wyróżnień przyznawanych przez członków Kolegium Redakcyjnego "Pomeranii" i jej pracowników. Pośród nich znalazła się Kapela Rodzinna Bas, a więc kapela rodziny Klasów z Sierakowic.

Członkowie Kolegium Redakcyjnego "Pomeranii" i pracownicy redakcji spotkali się przed tygodniem, by przyznać swoje coroczne wyróżnienia, tzw. "Skry Ormuzdowe" oraz spośród zgłoszonych kandydatur wybrać stypendystę funduszu im. Izabelli Trojanowskiej. Do grona laureatów "Skry Ormuzdowej" w tym roku dołączyło pięcioro osób z różnych części Pomorza.

Tegorocznymi laureatami są m.in. Joanna Biniecka (za pasję w pracy na rzecz Kociewia), Maria Rogenbuk (za pracę na rzecz lokalnej wspólnoty na południowo-wschodnim krańcu Kaszub), Jerzy Miotke (za szerokie wspieranie kaszubskich działań w kaszubskiej Gdyni), czy Zbigniew Talewski (za starania na rzecz zachowania pamięci o przeszłości Kaszub).

W tym zaszczytnym gronie znalazła się także Kapela Rodzinna Bas z Sierakowic. Rodzinę państwa Klasów uhonorowano za rodzinne przekazywanie muzycznych tradycji i dzielenie się muzyką z innymi.

Ponadto stypendium im. Izabelli Trojanowskiej otrzyma Robert Groth, mieszkaniec gminy Żukowo, dziennikarz Radia Gdańsk i twórca kanału telewizyjnego na YouTube Kaszubska Gospodarka.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w lutym.

"Skry Ormuzdowe" to nagrody, która wręczane są już od ponad 30 lat. Przyznaje się je za szerzenie wartości zasługujących na publiczne uznanie, pasji twórczych, propagowanie kultury kaszubskiej i innej pomorskiej, a także i działania bez rozgłosu, przezwyciężanie trudnych środowiskowych warunków oraz społeczne inicjatywy w dziedzinie kultury.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.