Pomieczyno zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

piątek, 19 stycznia 2018 r., 12:39
fot. nadesłane

Ponad 9 tys. zł udało się zebrać podczas tegorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Pomieczynie. Tamtejszy finał zorganizowano dzięki inicjatywie rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów, a także wsparciu szkół z Czeczewa, Wilanowa i Przodkowa.

Mieszkańcy Pomieczyna i okolicznych miejscowości po raz kolejny wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W niedzielę odbyła się tam impreza, z której dochód zasilił konto WOŚP. Już od godz. 14 na jej uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

- Można było miło spędzić czas w kawiarence, napić się kawy, skosztować domowych wypieków, które przygotowała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Pomieczynie pod czujnym okiem przewodniczącego Ryszarda Walkusza - informuje Beata Ludwichowska.

Popołudnie umiliły występy artystyczne. Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie z Czeczewa z widowiskową pantomimą. Następnie z koncertem pastorałek zaprezentował się chórek ze Szkoły Podstawowej w Wilanowie. Festyn odwiedził też przedstawiciel "Gwiazdek z Wilanowa", który przekazał na rzecz WOŚP pieniądze od dzieci z Wilanowa. Na scenie pojawił się również Zespołu Regionalnego Tańca Kaszubskiego ,,Małe Kaszuby". Swoimi talentami muzycznymi pochwaliły się również absolwentki Gimnazjum w Pomieczynie Beata Sypion i Barbara Sypion. W przerwach pomiędzy występami przygrywał zespół 3D z Szemuda.

Przez cały czas trwania festynu można było korzystać z loterii fantowej oraz wziąć udział w aukcji, którą z wielkim zaangażowaniem prowadzili w tym roku Beata Ludwichowska- prezes Stowarzyszenia Tacy Sami oraz przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pomieczynie Ryszard Walkusz.

Podczas finału wolontariusze wraz z Marzeną Szreder, Grażyną Grzenkowską i Beatą Ludwichowską kwestowali również przed kościołem.

- Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy byli tego dnia z Wielką Orkiestrą i pomagali wyrównywać szanse noworodków w leczeniu i zapewnianiu im prawidłowego rozwoju - dodaje Beata Ludwichowska.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.