5. kolejka somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej

sobota, 20 stycznia 2018 r., 07:20
fot. nadesłane

W sobotę, 13 stycznia odbyła się piąta, a zarazem pierwsza w bieżącym roku kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej sezonu 2017/2018. W pierwszym meczu Gruntcase Borkowo zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonał Promila Somonino aż 14:1.

Tym samym drużyna z Somonina strzeliła swoją pierwszą bramkę w sezonie. Dla zwycięzców pięć bramek strzelił Jarosław Warowny, zaś trzy dołożył Patryk Jurczak. Druga para zapowiadała największe emocje tej serii spotkań i tak też było. Mimo widocznego lekkiego kryzysu Atom Goręczyno postawił wysoko poprzeczkę CH Toporek Przodkowo.

Przez cały mecz trwała zażarta walka i dopiero w końcówce wicelider z Przodkowa przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 6:4. Znów ogromny wpływ na wynik miał będący w znakomitej formie lider klasyfikacji strzelców Jakub Leszkiewicz, który strzelił cztery gole. Następnie również lider We-Met Team nie miał łatwej przeprawy pokonując ostatecznie No Name Kartuzy 5:2. W czwartym meczu niespodziewanie łatwy triumf nad Dav-Tynk Team Kartuzy odniósł Domaros Somonino zwyciężając aż 11:0. Cztery bramki strzelił Dawid Gliwa, zaś hat-trickiem popisał się Nikodem Czaja.

W kolejnym spotkaniu Szargan Somonino pewnie pokonał Gang Świeżaków 7:2, a cztery bramki dla wygranych strzelił debiutujący w tegorocznej edycji były zawodnik WKS Koszkania Sambor Byczkowski. Ostatni mecz okazał się najbardziej wyrównanym i emocjonujący meczem. Przez cały mecz trwała zacięta walka. Mimo że od początku prowadziła drużyna Pięknych i Młodych to Red Wolves Chmielno dążył do wyrównania i osiągnął cel na 2 sekundy przed końcową syreną skutecznie egzekwując "przedłużony rzut karny" po zagraniu ręką zawodnika przeciwników, dzięki czemu padł wynik 2:2.

Przed nami szósta kolejka spotkań, która zapowiada się bardzo interesująco. Już pierwszy mecz, w którym zagrają Gruntcase Borkowo i Domaros Somonino powinien przynieść emocje, lecz wręcz pasjonująco zapowiada się ostatnie spotkanie o godz.20.00, w którym naprzeciw siebie staną lider We-Met team oraz wicelider CH Toporek Przodkowo. Mecz ten z pewnością będzie miał wpływ na podium, a może nawet decydować o zwycięstwie w lidze.

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.