Galeria Refektarz ma nowego dyrektora - został nim rzeźbiarz Marcin Plichta

piątek, 19 stycznia 2018 r., 15:31
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Przez najbliższe trzy lata kartuską Galerią Refektarz kierować będzie Marcin Plichta. Pochodzący z Kartuz artysta-rzeźbiarz i wykładowca ASP zastąpił na stanowisku wieloletnią dyrektor placówki Zofię Watrak.

Marcin Plichta jest rzeźbiarzem i wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Mieszka w Kartuzach. W czwartek otrzymał od burmistrza Mieczysława Gołuńskiego powołanie na stanowisko dyrektora Galerii Refektarz w Kartuzach.

Przypomnijmy, że do końca grudnia dyrektorem placówki była dr Zofia Watrak, jednakże wcześniej postanowiła, że nie będzie ubiegała się o to stanowisko po raz kolejny. W związku z tym burmistrz po uzyskaniu pozytywnych opinii środowisk twórczych podjął decyzję, by tę funkcję przekazać dr. Marcinowi Plichcie.

- Marcin Plichta urodził się w 1973 roku w Kartuzach. Jest absolwentem Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni jako asystent prof. Stanisława Radwańskiego - informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

Jak podaje magistrat, nowy dyrektor był z Galerią bardzo związany od początku jej istnienia. Jest autorem rzeźby świętego Brunona, która stoi w kaplicy zakonu kartuzów na kartuskim Placu Św. Brunona.

Nowy dyrektor będzie sprawował funkcję do 14 stycznia 2021 r.

Oprac. MD-Z
Info: Urząd Miejski w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.