Najmłodsi bawili się na Kaszubskiej Gwiazdce

sobota, 20 stycznia 2018 r., 16:37
fot. MD-Z

Spotkanie z gwiazdorem, nauka tańców kaszubskich, wspólne lukrowanie pierniczków - tak sobotnie popołudnie upłynęło dzieciom w Kartuskim Centrum Kultury. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie po raz kolejny zaprosiło najmłodszych na Kaszubską Gwiazdkę.

Choć od Bożego Narodzenia upłynął już prawie miesiąc, świąteczna atmosfera w sobotę ponownie ożyła w Kartuskim Centrum Kultury. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie po raz kolejny zorganizowało Kaszubską Gwiazdkę. Na zaproszenie kartuskiego oddziału i zarządu głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego licznie odpowiedziały dzieci wraz z opiekunami. Była okazja, by się zintegrować, wspólnie pobawić, potańczyć i pośpiewać.

Spotkanie umilił występ regionalnego zespołu dziecięcego Wesołe Ludki z Kiełpina. Dzieci pod kierownictwem Barbary Sajek zaprezentowały się w programie bożonarodzeniowym. Pięknie śpiewały kaszubskie kolędy i nie tylko, a także przypomniały zebranym zwyczaj kaszubskiej gwiazdki.

Panie z Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kaszuby zaprosiły dzieci do wspólnej nauki tańców kaszubskich. Dużym powodzeniem cieszyło się również zdobienie pierniczków. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudziła wizyta Gwiazdora, który dla każdego dziecka miał podarek.

Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.