Przedszkolaki z Grzybna o tym, za co kochają babcie i dziadków

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 10:53
fot. AL

Babcia da śniadanie, ubrać pomoże, no i gotuje jak nikt. A dziadek? Pójdzie na spacer, wszystko wytłumaczy i to cierpliwie, a poza tym - zdaniem wnuków - jest mądry jak mało kto. Takich i innych komplementów popłynęło co nie miara, ale najważniejsze, jak przyznają wnuczęta jest to, że ich babcie i dziadkowie mają wielkie serce i… dużo czasu. O swoich babciach i dziadkach opowiedziały nam przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Pod Grzybkiem" w Grzybnie.

Muszą być uśmiechnięci, dobrzy, mili, pomocni, często przytulać, dawać buziaki, bawić się i wygłupiać, opiekować się wnukami, kiedy rodzice muszą pojechać gdzieś daleko - tacy zdaniem przedszkolaków z Grzybna powinni być idealni dziadkowie i właśnie takie są ich babcie i dziadkowie. A za co kochają rodziców swoich rodziców i jak wspólnie spędzają czas?

- Babcię kocham za to, że mogę robić z nią ciasta. Moje ulubione to takie ze śmietanką - mówi Ania. - Ja kocham babcię za lizaka. Babcia ma zawsze coś dla mnie słodkiego. Jeżdżę z nią do hotelu. Tam są zabawki i bawimy się nimi z babcią - dodaje Blanka.

Majka lepi z babcią bałwana, Filipa babcia zabiera na rower i działkę, Blankę odbiera z przedszkola i potem bawi się z nią w domu, Oskar chodzi z dziadkiem na spacery.

- Moja babcia jest podróżniczką. Babcia jeździ w różne miejsca. Nie zabiera mnie jednak na wyprawy. Oglądamy potem zdjęcia - przyznaje Leon. - Moja babcia Halina jest zawsze uśmiechnięta. Przytula. Daje buziaki. Pomagam jej w robieniu ciast. Ona pomaga mi się ubierać - dodaje Franek. - Najbardziej lubię się bawić z babcią w rodzinę. Z babcią Hanią byłam ostatnio na placu zabaw i były tam lizaki. Było super - wspomina Ania.

Przedszkolaki przyznają, że spędzają ze swoimi dziadkami wiele czasu, który zawsze jest okazją do fajnej zabawy. Niemal jednym głosem stwierdzają, że babcie i dziadkowie rozpieszczają ich i pozwalają im decydowanie na więcej niż ich rodzice. I właśnie za to ich kochają.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu już się odbył. Wnuczęta podarowały swoim babciom i dziadkom kwiatki i świeczniku z gipsu, które wcześniej same wykonały. To jednak nie koniec podarunków.

Najchętniej przedszkolaki spełniłyby marzenia swoich babć o nowej kuchni, szafce, czy zlewie, ale póki co ich babcie i dziadkowie z pewnością mogą liczyć na laurki z dużym sercem i moc buziaków od swoich ukochanych wnucząt!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.