Miszewo. Kochamy nasze babcie i dziadków

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 19:28
fot. Longina Templin

Takie motto przyświecało wnukom, które w piątkowe przedpołudnie gościły swoje babcie i dziadków z okazji ich święta. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Miszewie na tę okazję przygotowali specjalny występ artystyczny. Nie zabrakło też symbolicznych prezentów i słodkiego poczęstunku.

Zanim dzieci zaprezentowały swoje talenty, wszystkich uczestników przywitała Dorota Richert, dyrektorka szkoły.

- Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie. Obchodzony 21 stycznia Dzień Babci i dzień później Dzień Dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. Dziadkowie są potrzebni nie tylko dlatego, by zajmować się swoimi wnukami, kiedy rodzice nie maja czasu, lecz to niewyczerpalne źródło i potężny zasób informacji o otaczającym nas świecie i życiowych mądrości. Są ostoją, na której zawsze można polegać - powiedziała pani dyrektor.

Dyr. Dorota Richert złożyła też gościom życzenia zdrowia, radości, zadowolenia i satysfakcji z wnucząt, a one tę myśl kontynuowały podczas swoich występów.

Cześć artystyczna składała się z trzech części - jasełek, przedstawienia tematycznie związanego z Dniem Babci i Dziadka oraz występu gwiżdży, których przygotowała Elżbieta Pryczkowska.

W przedstawieniu brało udział prawie 50 szkolnych artystów. Reprezentowali oni oddział przedszkolny oraz klasy I - III miszewskiej szkoły.

Dzieci zaśpiewały m. in. piosenki "Gdzie jest babcia", "Dziadkowe bajeczki", "Babciu, droga babciu" oraz "Dwa słowa".

W recytowanych przez nich wierszach pojawiły się m. in. takie słowa: My mamy bacie i dziadków, a oni mają nas i swe wnuczęta bardzo kochają. Wnuczęta uczucie to odwzajemniają. Po takich deklaracjach adresaci rewanżowali się gorącymi oklaskami.

Wnuczęta starały się również wkręcić babcie i dziadków do zabawy. Mieli robić to co one, czyli tupać, klaskać, skakać i... przesyłać całuski. To nie były trudne zadania, więc z łatwością zostały wykonane.

Ostatnim akordem wspólnego świętowania było wręczanie symbolicznych prezentów i słodki poczęstunek.

Występ artystyczny przygotowały nauczycielki: Alicja Lubocka, Violetta Fedorowicz, Anna Wróbel i Mirosława Groth. Podczas jasełek na akordeonie przygrywał siódmoklasista Kacper Wandtke.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.