Żukowo. Występy, upominki i słodki poczęstunek dla kochanych babć i dziadków

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 18:16
fot. nadesłane

W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na zaproszenie wnucząt z klasy II a, II b oraz uczniów uczących się języka kaszubskiego z V a i V b przybyli ich najukochańsi dziadkowie. Było ich razem ponad setka.

Dyrektorka szkoły Renata Stubińska - Nalewajek witając wszystkich seniorów, życzyła im zdrowia, pociechy z wnucząt oraz radości z ich rozpieszczania.

Wyjątkowi goście, babcie i dziadkowie, prababcie i pradziadkowie, zostali ugoszczeni po królewsku. Podczas występów artystycznych raczyli się słodkościami i ciepłymi napojami. Obserwowali swoje wnuczęta, podziwiali talenty wokalne, recytatorskie i aktorskie.

Dziewczynki z klas starszych grały na gitarze i trąbce oraz śpiewały kolędy. Pojawili się także ludowi przebierańcy, czyli "Gwiozdka", bawiąc gości kaszubskimi żartami. Następnie uczniowie z klasy II b wystąpili z przedstawieniem pt. "Zabawa w śpiącą królewnę". Barwne stroje, humorystyczne teksty wzbudzały radość na twarzach widzów. W kolejnej odsłonie mali artyści z klasy II a po mistrzowsku zinterpretowali znany wiersz Juliana Tuwima "Rzepka", za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie wystąpili recytatorzy, prezentujący wiersze okolicznościowe i piosenki dla babć i dziadków.

Kulminacyjnym punktem całego spotkania było uroczyste wniesienie dwóch tortów, upieczonych przez Anitę Okuniewską i wspólne odśpiewanie "Sto lat". Dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami. I tak oto w szkolnych murach powstał międzypokoleniowy most łączący małe i wielkie serca.

W przygotowanie całej imprezy włączyły się niezawodne mamy oraz obsługa szkoły. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie Grażyna Glienke i Marzena Górska. Ogromne brawa i podziękowania dla organizatorów i zacnych gości.

nadesłane/Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.