Wkrótce ferie. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w Twojej gminie

środa, 24 stycznia 2018 r., 12:56
fot. internet/www.pixabay.com

Już w piątek, po skończonych lekcjach uczniowie na Pomorzu rozpoczną okres dwutygodniowej laby. Na ferie zimowe różne placówki w całym powiecie przygotowały liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, wyjazdy do kina, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano w twojej gminie.

Chmielno

W pierwszym tygodniu ferii na zajęcia zaprasza Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. W programie m.in. zumba kids, turniej Fifa kids, maraton gier planszowych, warsztaty kulinarne, fotograficzne, decupage, tańca nowoczesnego spotkanie z iluzjonistą. Planowany jest również wyjazd do Centrum Nauki Eksperyment. Obowiązują zapisy na każdy dzień. Liczba miejsc ograniczona. Na seanse dla dzieci zaprasza podczas ferii również chmieleńskie Kino za Rogiem. W każdy wtorek, czwartek i sobotę o godz. 16 będą odbywały się tam projekcje dla najmłodszych m.in. "Królowa Śniegu 3" czy "Paddington". Koszt seansu to 5 zł.

Na bezpłatne zajęcia we wtorki, środy i czwartki zaprasza Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby. W programie warsztaty plastyczne, robienie masek karnawałowych, decupage i kino 3D.

Kartuzy

Na feryjne spotkania we wtorki, czwartki i piątki w godz. 10-14 zaprasza Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. W programie kolejno w poszczególne dni: wykonywanie lampionów, warsztaty wykonywania lalek (płatne częściowo - 10 zł za materiały), pokaz przędzenia na kołowrotku i zabawa, malowanie na drewnie i warsztaty decupage, zajęcia od kłębka do szalika o tworzenie kolorowanki. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel 58 681 14 42.

Dzieci w wieku 7-10 lat zaprasza w drugim tygodniu ferii wypożyczalnia dla dzieci przy kartuskiej bibliotece. W godz. 12-14 odbywać się tam będą spotkania z bohaterami bajek, zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy. Zapisy pod nr tel. 58 681 15 15 wew. 23.

Na sportowe ferie zaprasza Kaszubskie Centrum Sportów Walki. W okresie ferii codziennie w godz. 18.30 - 20 licencjonowani trenerzy, medaliści Mistrzostw Europy i Świata prowadzić będą nieodpłatne treningi dla młodzieży i dorosłych. Na każdy dzień zaplanowano inny trening: poniedziałek - kickboxing , wtorek - brazylijskie jiu-jitsu, środa - K1/Muay Thai, czwartek - MMA, piątek - boks. We wtorki i czwartki o godz. 16.15 odbywać się będą zajęcia dla dzieci, będą to ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami kickboxingu oraz boksu.

Na pływalni Neczk przez całe ferie dzieci i młodzież mają wstęp w promocyjnej cenie 6 zł. Podczas ferii dostępny będzie wodny plac zabaw- tor przeszkód. W programie również gry i zabawy prowadzone przez animatorów i ratowników.

Sporo podczas ferii będzie się działo również w Kartuskim Centrum Kultury, jednak tamtejsze zajęcia cieszą się taką popularnością, że już pierwszego dnia zapisów wyczerpał się limit 80 miejsc.

Przodkowo

W Przodkowie tradycyjnie ferie upływać będą głównie pod znakiem sportu, choć zaplanowano również wyjazdy do kina i ciekawe warsztaty w szkołach. Przez cały okres ferii do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie boisko Orlik oraz tamtejsi animatorzy. Pierwszy tydzień upłynie pod hasłem "Ferie na sportowo. Bezpiecznie i zdrowo". W godzinach 10- 14 chętni będą mogli brać udział w rozgrywkach w różnych dyscyplinach sportowych. Na wszystkich codziennie czekać będą słodkie upominki i i ciepły posiłek. Dla wytrwałych na zakończenie ferii z Orlikiem niespodzianka - wyjazd na stok narciarski "Paczoskowo" w Kosowie i nauka jazdy na nartach. Dodatkowo wszystkie dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy przez dwa tygodnie ferii zimowych mogą nieodpłatnie korzystać ze stoku narciarskiego "Paczoskowo" w Kosowie. Wystarczy zabrać ze sobą legitymację szkolną. Jak co roku na interesujące zajęcia podczas ferii zaprasza najmłodszych również przodkowska biblioteka. W pierwszym tygodniu ferii czekać na nich będą takie atrakcje jak gry i zabawy, zajęcia manualne, konkursy, spotkanie z ważnym gościem czy teatrzyk.

Sierakowice

Na zajęcia przez dwa tygodnie ferii zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach. W programie m.in. dzień bajek, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, dzień gier planszowych czy wyjazd na zajęcia przyrodnicze. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału tel. 58 681-62-14, e-mail: gok.sierakowice@gmail.com

Somonino

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury wraz z biblioteką przygotował dla dzieci na dwa tygodnie ferii masę atrakcji. Zajęcia odbywać się będą w godz. 13-16. W programie m.in. spotkanie z geologiem, policjantem, spektakle teatralne, warsztaty malowania na szkle, decupage, interaktywne pokazy i warsztaty dla dzieci czy pokaz iluzjonisty. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami tel.: 58 684-11-26 i 512-013-606 w godz.: 8 -18.

Sulęczyno

Biblioteka w Sulęczynie zaprasza w pierwszym tygodniu ferii w godzinach od 11 -13 na zajęcia artystyczno - plastyczne dla dzieci. Z kolei 8 lutego dzieci obejrzeć będą mogły bajkowe spektakle teatralne. W GOK-u w Sulęczynie o godz. 10 zobaczyć będzie można przedstawienie pt. "Wilk i Zając". Ten sam spektakl obejrzeć można będzie również o godz. 12 w szkole w Podjazach. O godz. 14 w szkole podstawowej w Węsiorach, a następnie o godz. 16 w Mściszewicach zobaczyć będzie można też spektakl "Stoliczku nakryj się". W piątek, 9 lutego GOK organizuje wyjazd do kina w Kościerzynie na "Pszczółkę Maję" koszt to 11 zł. Obowiązują zapisy. Przez całe ferie dzieci będą mogły też grać w gry planszowe i piłkarzyki w GOK-u.

Żukowo
Ośrodek Kultury i Sportu organizuje podczas ferii pełne atrakcji ferie, które jednocześnie będą podróżą po różnych zakątkach Polski i Europy. Poszczególne dni ferii poświęcone będą Węgrom, Holandii, Czechom, Niemcom, Belgii oraz Polsce północnej i południowej. W programie ferii wyjazdy do kina i do teatru. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 731 808 821. Zajęcia warsztatowe są odpłatne - 10 zł, natomiast wyjazdy 30 zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.