Pakiety ubezpieczeniowe w trosce o bezpieczne ferie

czwartek, 25 stycznia 2018 r., 04:26
fot. nadesłane

Zimą wielu zapalonych miłośników białego szaleństwa szykuje się do wyjazdu w góry. Do tego w szkołach rozpoczynają się ferie zimowe, które zwykle przyczyniają się do wzrostu liczby użytkowników dróg. Wielu Polaków jako środek transportu wybierze jak zwykle auto. Jak o nie zadbać, aby wyjazd nie okazał się klapą? Nie wystarczy przegląd czy naprawa. Warto zatroszczyć się także o odpowiednie pakiety ubezpieczeniowe.

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Odpowiedź jest jedna - takie, które możliwie najlepiej realizuje potrzeby i oczekiwania nabywcy. Dla jednych będzie to najprostsze i okrojone ubezpieczenie z wieloma wyłączeniami, które boleśnie dadzą o sobie znać dopiero wtedy, kiedy wydarzy się coś nieoczekiwanego i (zazwyczaj) niechcianego. Inni wybiorą warianty szersze, ale wciąż ekonomiczne, starając się uwzględnić w ramach ochrony ubezpieczeniowej takie zdarzenia, które znają z własnego doświadczenia lub uznają za prawdopodobne. Jeszcze inni sięgną po ubezpieczenia pakietowe, zapewniające szeroką ochronę, choć - uwaga! - pakiety ubezpieczeniowe mają różne zakresy. Firmy i towarzystwa oferujące ubezpieczenia samochodu w ramach pakietów oferują naprawdę zróżnicowane warunki, dlatego czytajmy uważnie umowy i pytajmy doradców o szczegóły ofert.

Pakiety ubezpieczeniowe - co w nich znajdziemy?

Co, obok obowiązkowego ubezpieczenia OC, powinny zawierać dobre pakiety ubezpieczeniowe? Załóżmy, że właściciel myśli o wyjazdach na ferie, wakacje i urlopy własnym autem. Jest kilka podstawowych polis, które z pewnością powinny wejść w skład pakietu. Należą do nich:

Ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Utrata samochodu (w efekcie wypadku czy kradzieży) podczas wyjazdu na ferie z pewnością nie wpłynie pozytywnie na nastrój urlopowiczów, więc warto zadbać, by przynajmniej nie wiązała się ona dodatkowo ze znaczną stratą finansową.
Ubezpieczenie assistance. Jeśli w trakcie podróży na ferie dojdzie do awarii pojazdu, lepiej mieć zapewnione holowanie, nocleg i auto zastępcze - szczególnie podczas podróży z dziećmi.
Ubezpieczenie NNW. Konsekwencje wypadku mogą być wielorakie, a dochodzenie do siebie długie i kosztowne. Dlatego lepiej sobie i swoim pasażerom zapewnić odpowiednie warunki rekonwalescencji i dostęp do nowoczesnych form rehabilitacji - umożliwią to środki z tej właśnie polisy.
Ubezpieczenie bagażu. Szczególnie podczas turystycznych wyjazdów w aucie pozostają często bagaże, zawierające nieraz kosztowne przedmioty. W ramach pakietu ubezpieczeniowego warto zadbać także o ich ochronę.

Gdzie szukać pakietów ubezpieczeniowych?

Skoro pakiet pakietowi nierówny, wybierajmy te pełne, chroniące w przeróżnych sytuacjach i tym samym - dające poczucie pełnego bezpieczeństwa. Pełne pakiety ubezpieczeniowe, obejmujące ochronę w szerokim zakresie proponuje między innymi Volkswagen Financial Services. Po zakup ubezpieczenia samochodu mogą się tam udać nie tylko właściciele marek Grupy Volkswagen, w tym Volkswagena, SEAT-a, Škody czy Audi, ale także użytkownicy wszystkich innych marek samochodowych.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.