Egiertowo. Wnuczęta dla swoich babć i dziadków

czwartek, 25 stycznia 2018 r., 12:21
fot. AL

Jasełka, montaż słowno-wokalny, słodki poczęstunek oraz wiele uścisków i buziaków - czekało w czwartkowe przedpołudnie na babcie i dziadków w Egiertowie. Uczniowie tamtejszej szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali bowiem specjalną akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego też tradycyjnie najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Egiertowie zaprosili rodziców swoich rodziców na specjalnie dla nich przygotowaną akademię.

Repertuar był bardzo urozmaicony od jasełek poprzez świąteczne piosenki aż po wiersze, piosenki i pląsy. Z recytowanych wierszy i śpiewanych piosenek można było wyłuskać długą listę wyjątkowych cech. Babcia da śniadanie, ubrać pomoże, no i gotuje jak nikt. A dziadek? Pójdzie na spacer, wszystko wytłumaczy i to cierpliwie, a poza tym - zdaniem wnuków - jest mądry jak mało kto.

Takich i innych komplementów było co nie miara, ale najważniejsze, że mają dla wnucząt wielkie serce i… dużo czasu. I to, że rodzice są od wychowywania a dziadkowie od rozpieszczania!

Życzeń dla babć i dziadków nie było końca. Składały je nie tylko wnuczęta, ale też dyrektor Szkoły Podstawowej w Egiertowie.

- Życzę wszystkim babciom i dziadkom przede wszystkim zdrowia, bo to najważniejsze, miłości, którą dają ci najmłodsi i tego, abyście mogli rozpieszczać swoje wnuki, bo tego oni najbardziej potrzebują - życzyła Iliada Kwaszyńska.

Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.