Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 1999

czwartek, 25 stycznia 2018 r., 12:51
fot. nadesłane

W sobotę, 20 stycznia na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 1999 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już trzynasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A prym wiodła Polonia Gdańsk (7 pkt bez straconej bramki) wyprzedzając Dream Team Kartuzy i Amatora Kiełpino (po 4 pkt). Te trzy drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś czwartemu Bell-Domowi Borowiec (1 pkt) pozostała rywalizacja o dalsze miejsca. W grupie B zdecydowanie dominował Dormar Meble Żukowo (komplet 9 pkt również bez straconej bramki), który wyprzedził Red Wolves Chmielno (4 pkt). Obie drużyny awansowały do ¼ finału, zaś trzeci Elus Kartuzy (2 pkt) oraz czwarte najmłodsze w stawce FC Kiełpino (1 pkt) zagrali o miejsca 9-12.

W grupie C pierwsze miejsce zajęła Osiczanka Osice (7 pkt) wyprzedzając Chłodnię Gdynia (6 pkt) oraz Dav-Tynk team Kartuzy (2 pkt). Te trzy drużyny zagrały w ćwierćfinale, zaś czwarty Sokół Lubichowo (1 pkt) zagrał o dziewiąte miejsce.
Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, w których FC Kiełpino pokonało Elus Kartuzy 3:2, zaś Sokół Lubichowo 1:0 Bell-Dom Borowiec.
Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe, w których trzy pierwsze spotkania były bardzo zacięte. W pierwszym po remisie 1:1 dość niespodziewanie Red Wolves Chmielno w rzutach karnych pokonał Dream Team Kartuzy 3:2. Następnie w meczu błędów indywidualnych mniej popełniła ich Osiczanka Osice wygrywając z Amatorem Kiełpino 2:1.

W trzecim meczu faworyzowana Polonia Gdańsk, która wygrała swoją grupę zremisowała jedynie bezbramkowo z Dav-Tynk Team Kartuzy, by wygrać ostatecznie w rzutach karnych 3:2. W ostatnim spotkaniu "idący przez turniej jak burza" Dormar Meble Żukowo wygrał z Chłodnią Gdynia 6:0.

Następnie odbyły się mecze o dalsze miejsca. W meczu o jedenastą lokatę padł remis 3:3 i w serii rzutów karnych Elus Kartuzy pokonał 3:2 Bell-Dom Borowiec. Miejsce dziewiąte zajęło FC Kiełpino pokonując 2:1 Sokół Lubichowo.
Następnie miały odbyć się mecze o miejsca 5-8, ale z tego względu że Amator Kiełpino niestety zrezygnował z dalszej gry rozegrano mecze każdy z każdym o miejsca 5-7, w których oba spotkania wygrał Dream Team Kartuzy pokonując Chłodnię Gdynia 2:0 oraz Dav-Tynk Team Kartuzy 5:1 i zajmując tym samym piąte miejsce.

Mecze półfinałowe były jednostronnymi widowiskami i oba zakończyły się pewnymi zwycięstwami 3:0. W pierwszym Osiczanka Osice pokonała Red Wolves Chmielno, zaś w drugim Dormar Meble Żukowo wygrał z Polonią Gdańsk.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce szóste Chłodnia Gdynia zremisowała z Dav-Tynk Team Kartuzy 3:3 i z tego względu, że miała lepszy bilans bramkowy w meczu z Dream Team Kartuzy zajęła wyższe miejsce. Mecz o najniższy stopień podium był niezwykle zacięty i zakończył się remisem 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Polonii Gdańsk wygrywając 3:1. W meczu finałowym rozpędzony Dormar Meble Żukowo pewnie pokonał Osiczankę Osice 3:1 tracąc jedyną bramkę w turnieju na kilkanaście sekund przed końcem spotkania.

Składy medalistów:
1. miejsce - Dormar Meble Żukowo - Patryk Młyński, Jakub Leszkiewicz (15), Michał Kuligowski (10), Paweł Ulenberg (2), Błażej Janka (2), Patryk Jurczak (1)
2. miejsce - Osiczanka Osice - Szymon Radzymirski, Dawid Grabowski (1), Jakub Malinowski (5), Przemysław Malanowski (4), Radosław Tłuścik, Adam Wachulewicz, Paweł Ciarka (1)
3. miejsce - Polonia Gdańsk - Dawid Lewczuk (1), Kacper Plesiak, Michał Święcicki, Bartłomiej Szulta, Mateusz Tusk, Michał Dąbrowski (2), Piotr Skierka, Michał Orłowski, Mateusz Filipowicz

Ostateczna kolejność:
1. Dormar Meble Żukowo
2. Osiczanka Osice
3. Polonia Gdańsk
4. Red Wolves Chmielno
5. Dream Team Kartuzy
6. Chłodnia Gdynia
7. Dav-Tynk Team Kartuzy
8. Amator Kiełpino
9. FC Kiełpino
10. Sokół Lubichowo
11. Elus Kartuzy
12. Bell-Dom Borowiec

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Jakub Leszkiewicz (Dormar Meble Żukowo)
- najlepszy bramkarz : Patryk Młyński (Dormar Meble Żukowo)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Michał Kuligowski (Dormar Meble Żukowo)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.