Przodkowo. Odlotowy bal karnawałowy z babciami i dziadkami

czwartek, 25 stycznia 2018 r., 21:16
fot. Longina Templin

Pod takim hasłem odbył się bal przodkowskich przedszkolaków z babciami i dziadkami. W ten sposób oprócz karnawałowej zabawy obchodzony jest też Dzień Babci i Dziadka. Na scenie zaprezentowało się 130 milusińskich, a na widowni podziwiało ich prawie 300 zaproszonych gości. Dla nich przygotowano część artystyczną oraz prezenty od wnuczek i wnuków. Nie zabrakło też smakowitych tortów, które ufundowali rodzice.

- Serdecznie witam babcie i dziadków, a w szczególności prababcie i pradziadów, którzy również znajdują się w naszym gronie. Życzę wszystkim zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności i pociechy z wnucząt - powiedziała Maria Baranowska, dyrektorka Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

Do życzeń dołączył wójt Andrzej Wyrzykowski. Tradycyjnie już zapowiedział coroczny wyjazd integracyjny dla dwóch pokoleń - babć i dziadków ze swoimi wnukami. Spotkanie odbędzie się na początku czerwca, a w jakiej to będzie miejscowości przodkowskiej gminy na razie owiane jest tajemnicą.

Przedszkolaki w kolorowych, pomysłowych karnawałowych strojach prezentowały wiersze, piosenki i tańce. Piosenki z babciami dziadkami w roli głównej przeplatane były wierszami o dwunastu miesiącach roku. Luty ma zdmuchnąć z babci twarzy troski, smutki i kłopoty, kwiecień przyniesie wspólne spacery, a wrzesień - kosze pełne witaminek.

Przedstawienie spuentowano takim wierszem: Kochani dziadkowie, wy zawsze wszystko najlepiej
wiecie. Jesteście dla nas najważniejsi na świecie!

Po zakończonym występie, za który milusińscy zebrali gorące brawa, wręczyły babciom i dziadkom specjalnie na ten dzień przygotowane przez siebie kalendarze.

Po części artystycznej odbyły się konkursy, a po nich na parkiecie zaczęła się wspólna taneczna zabawa, nad którą pieczę miała Joanna Zięba.

Część artystyczną przygotowały nauczycielki: Gabriela Bielecka, Małgorzata Bronk, Monika Frankowska, Justyna Jóskowska i Renata Sypion.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.