Jakie imiona najczęściej nadawano w 2017 roku powiecie kartuskim?

piątek, 26 stycznia 2018 r., 13:42
fot. MD-Z

Wspaniały, doskonały, wybitny - tak "Księga imion" określa się tych, którzy noszą imię Antoni. Ma wielkie serce, jest wrażliwa i subtelna, choć bywa też impulsywna i porywcza - taks z kolei scharakteryzować można Zuzannę. To właśnie Zuzanna i Antoni były najpopularniejszymi imionami, jakie nadawano dzieciom w 2017 roku w powiecie kartuskim. Choć od lat cieszą się one niegasnącą popularnością to nie brakowało też rodziców, którzy zdecydowali się na imiona brzmiące oryginalnie, których właściciele z pewnością będą się wyróżniać m.in. Deniz, Dorian, Zachariusz, Letycja, Rita czy Zoja.

W Polsce w 2017 roku, tak jak w powiecie, największą popularnością wśród imion dla chłopców cieszył się Antoni. Imię to rodzice wybrali dla swoich synów aż 9.794 razy. Warto dodać, że imię to było też najczęściej nadawanym w 2016 roku. Na drugim miejscu w tym zestawieniu uplasował się Jakub - imię to nadano 9.099 razy, natomiast trzecie miejsce zajmuje Jan z wynikiem 8.546. Czwarte miejsce w 2017 roku należało do Szymona - na to imię zdecydowano się 8.131 razy, natomiast na Franciszka - 6.956 razy. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również kolejno Filip (6.923), Aleksander (6.815), Mikołaj (6.479), Wojciech (6.303) i Kacper (5.913).

Wśród imion dla dziewczynek największą popularnością w kraju w ubiegłym roku cieszyła się Julia - imię to rodzice wybrali dla swoich córeczek aż 9.374 razy. Co ciekawe, Julia zdetronizowała Zuzannę, która z kolei była na pierwszym miejscu rok wcześniej. Tym razem z wynikiem 9.182 uplasowała się na drugim miejscu. Trzecią lokatę w zestawieniu najczęściej nadawanych imion zajmuje Zofia z wynikiem 8.441. Na czwartym miejscu w rankingu popularności uplasowała się Lena - imię to rodzice nadali 8.289 razy, natomiast na Maję zdecydowano się 8.056 razy. W pierwszej dziesiątce znalazły się również Hanna (7.923), Amelia (6.338), Alicja (6.035), Maria (5.408) i Aleksandra (5.352).

Zuzanna i Zofia oraz Antoni i Franciszek to imiona, które w 2017 najczęściej rejestrowano w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kartuzach. Do cieszących się nie mniejszą popularnością zaliczyć należy także Julię, Oliwię , Nikodema, Jana i Szymona. Rodzice rejestrujący dzieci w Kartuzach najrzadziej natomiast decydowali się w ubiegłym roku na takie imiona jak Józef, Ryszard, Katarzyna, Roman, Janusz, Danuta, Radosław, Sławomir. Imiona, które cieszyły się największą popularnością w ubiegłym roku, są modne od lat. W 2016 roku wśród imion rejestrowanych w kartuskim USC najpopularniejsze były Zuzanna, Julia, Zofia, Maja, Amelia, a u chłopców Franciszek, Szymon, Jakub, Antoni i Jan. Byli również rodzice, którzy postanowili nadać swoim pociechom bardziej egzotycznie brzmiące imiona takie jak: Aron, Lorena, Rita, Armen, Naomi, Zoja czy Emma.

Najbardziej popularne imiona 2017 w gminie Żukowo to z kolei Franciszek, Antoni i Zuzanna oraz Nadia. Imię Franciszek wybrano aż 23 razy, Antoniego tylko sześć mniej. Na trzecim miejscu uplasował się Jan - na to imię zdecydowano się czternastokrotnie, a na czwartym miejscu Jakub, które nadano dziewięciokrotnie. W piątce najpopularniejszych imion znalazł się również Tymon - to imię wybrano sześć razy. Niegasnącą popularnością wśród imion dla dziewczynek cieszy się Zuzanna - na to imię zdecydowano się 18 razy. Na drugim miejscu uplasowała się Nadia - nadano je jedenastu dziewczynkom, natomiast na trzecim miejscu są Zofia i Anna, które nadano ośmiokrotnie. Pierwszą piątkę zamyka Julia - imię to wybrano siedem razy. Imię Zuzanna najczęściej nadawano w gminie Żukowo również w 2016 roku, wówczas nadano je 13 dziewczynkom. W pierwszej piątce znalazły się wówczas Zofia, Maja, Karolina i Julia (każde nadano 10 dziewczynkom). W przypadku chłopców najczęściej nadawanymi imionami 2016 były Jakub i Jan (13). Popularne były również Franciszek, Mikołaj i Antoni (nadano je po 11 razy).

W gminie Sierakowice w 2017 roku królowali Franciszek i Antoni oraz Zofia i Hanna. Imię Franciszek nadano w ubiegłym roku 11 chłopcom, natomiast Antoni - dziesięciu. Dużą popularnością cieszył się też Wojciech - to imię rodzice nadali dziewięć razy oraz Filip, które wybrano ośmiokrotnie. W zestawieniu najpopularniejszych imion znaleźli się też Jakub i Marcel - na każde z nich rodzice zdecydowali się siedmiokrotnie. Imię Zofia nadano dziewczynkom w ubiegłym roku jedenaście razy, natomiast Hanna dziesięć razy. Wśród najpopularniejszych imion znalazły się także Julia i Marcelina ( każde nadano dziewięć razy) oraz Agata i Oliwia (siedem razy). Nierzadko rodzice decydowali się na imiona oryginalne. Wśród rówieśników z rocznika 2017 w gminie Sierakowice niewątpliwie będą się wyróżniać Florian, Kajetan, Ksawier, Leo i Zachariusz, a także Alisa, Inez, Klementyna, Letycja i Tamara. Przypomnijmy, że w 2016 roku w gminie Sierakowice w czołówce najczęściej nadawanych imion znalazły się Artur, Franciszek, Igor, Jakub, Marcel i Wojciech, a także Amelia, Marta, Milena, Nikola, Zofia i Zuzanna.

W gminie Chmielno 2017 roku rodzice decydowali się m.in. na takie imiona jak Wiktoria, Antonina, Kinga, Nadia i Rozalia, natomiast w przypadku chłopców Aleksander, Jakub, Fabian, Wojciech i Konrad. W 2016 roku największą popularnością cieszyli się Jakub i Milena.

W gminie Przodkowo w zestawieniu najczęściej nadawanych imion w 2017 roku znaleźli się: Szymon, Aleksander, Antoni i Franciszek, a wśród dziewczynek Michalina, Liliana, Wiktoria oraz Zuzanna. Wśród najrzadziej nadawanych imion wymienić warto imiona takie jak Lara, Larysa, Nela, Sara, Klarysa czy w przypadku chłopców - Deniz, Bruno, Michael, Wictor i Konstanty. Przypomnijmy, że w 2016 roku w tej gminie chłopcom najczęściej nadawano imię Marcel, a dziewczynkom - Zuzanna i Julia.

W gminie Somonino w zestawieniu najpopularniejszych imion żeńskich znalazły się Aleksandra, Aniela, Julia, Zofia, Zuzanna, natomiast wśród chłopców Adam, Antoni, Hubert, Jan, Paweł. Z rocznika z pewnością wyróżniać się będą Madlen oraz Dorian i Oktawian. Rok wcześniej prym wiedli Franciszek, Jan, Marcel i Kinga oraz Liliana.

W gminie Stężyca najczęściej nadawano chłopcom imię Franciszek, a dziewczynkom, Julia. Z kolei w 2016 roku wśród najpopularniejszych imion znalazły się Lilianna, Julia, Agata, Antonina, Maja, Marcelina i Zofia, a wśród chłopców - Mikołaj, Oliwier, Szymon, Jakub, Alan, Antoni, Maksymilian.

W gminie Sulęczyno najpopularniejszy był Antoni, rodzice to imię wybrali czterokrotnie. Trzykrotnie zdecydowano się na Stanisława. W przypadku dziewczynek największym powodzeniem cieszyły się Hanna i Julia. Najrzadziej nadawane imiona to z kolei Tymon, Nadia, Inga, Iga, Lena i Kaja.

Magdalena Damps-Zdrojewska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.