Puzdrowo. Dzień seniora z podróżą dookoła świata

piątek, 26 stycznia 2018 r., 17:54
fot. AL

W podróż dookoła świata postanowili zabrać swoich dziadków uczniowie Szkoły Podstawowej w Puzdrowie. W piątkowe popołudnie w tamtejszej placówce odbył się bowiem doroczny Dzień Seniora połączony z Dniem Babci i Dziadka, a co za tym idzie podczas tej wyjątkowej uroczystości nie mogło zabrakło występu artystycznego w wykonaniu wnucząt zacnych gości.

Okres karnawału to czas zabawy i spotkań. Jest to też czas, jaki sołectwa czy szkoły chętnie wykorzystują po to, by zaprosić na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców danej miejscowości. W wielu sołectwach tzw. Dni Seniora mają wieloletnią tradycję. Przykładem takim jest chociażby Puzdrowo, gdzie tamtejsza szkoła najstarszych mieszkańców gości już od kilkunastu lat.

Nie inaczej było w tym roku. W piątek na zaproszenie rady sołeckiej i Szkoły Podstawowej im. Bernarda Sychty odpowiedziało około stu osób. Tradycyjnie wspólne świętowanie rozpoczęło się od specjalnej mszy świętej, po której na scenie swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie, czy artystyczne zaprezentowali uczniowie placówki. Poprzez swój występ uczniowie zabrali bohaterów uroczystości w podróż dookoła świata.

Podczas spotkania podziękowano też najstarszym przybyłym gościom. Wśród seniorek mianem tym mogła poszczycić się Stanisława Szulfer, z kolei spośród seniorów Czesław Sikora.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, a trwała do późnych godzin popołudniowych. Czas seniorom umilił też występ magika.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.