Wichury nad Kaszubami - służby ostrzegają

poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., 09:56
fot. archiwum

Nad Kaszubami ponownie szaleje wiatr. Po południu ma osiągnąć siłę nawet do 70/80 km/h. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla subregionu wewnętrznego województwa pomorskiego. Dla subregionu nadmorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Przed skutkami wichur przestrzegają też lokalni synoptycy.

- Po południu i wieczorem w poniedziałek, 29 stycznia wiatr przybierze na sile, w porywach może osiągnąć prędkość do 70 km/h, po czym powoli zacznie słabnąć. Porywy poniżej 50 - 60 km/h prognozowane są na noc z wtorku na środę - podaje Dawid Gackowski, Meteo Pomorze biuro prognoz w Kościerzynie.

- Zaleca się uprzątnięcie wolno stojących i luźnych elementów z balkonów, przeparkowanie samochodów spod drzew, śledzenie komunikatów i prognoz na temat prędkości porywów wiatru - przestrzega.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem ogłosił też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. A to oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy prognozuje się w nocy - informuje IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku do godziny 10.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.