Karnawał Gwiazd w Kartuzach

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 12:59
fot. AL

Maryla Rodowicz, Charlie Chaplin, Mariolka - 30 lat później, Sławomir i wiele innych gwiazd przybyło na karnawałowy bal osób niepełnosprawnych, który we wtorek odbył się w Kartuskim Centrum Kultury. Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy odpowiedziało aż 160 osób. Chętnych do wspólnych tańców i pląsów nie brakowało.

Sala Kartuskiego Centrum Kultury zapełniła się we wtorek celebrytami, gwiazdami, czy piosenkarzami. Wszystko za sprawą pierwszego Karnawału Gwiazd, na który podopiecznych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej zaprosił Środowiskowy Dom Samopomocy w Kartuzach.

- Jest to nasz debiut. Pomysł zrodził się sam. Nazwaliśmy to karnawał Gwiazd, bo bale karnawałowe i przebierańców są dość popularne, a naszym celem było zainteresowaniem naszych podopiecznych tą zabawą, ustylizowanie na jakiegoś celebrytę, piosenkarza, swojego idola - mówi Mariola Machola, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kartuzach, inicjatorka wydarzenia.

Łącznie z zaproszenia skorzystało około 160 osób z Wejherowa oraz powiatu kartuskiego, w tym ŚDS Kartuzy, WTZ i ŚDS Stężyca, WTZ i ŚDS Chmielno, ŚDS Kobysewo.

- Są to osoby o dużym temperamencie, które bardzo lubią się bawić. Celem spotkania była wspólna zabawa, integracja, Czas zimowy to okres, kiedy przede wszystkim skupiamy się na terapii zajęciowej w swoich ośrodkach, nie ma imprez w plenerze. Stąd też ten pomysł. Okazja do wspólnego spotkania i zabawy - podkreśla Mariola Machola.

Na uczestników balu czekało wiele niespodzianek, poza okazją do tańców w rytm największych przebojów i poczęstunkiem, spośród biesiadników wybrano też najlepiej wystylizowaną osobę, króla i królową balu oraz najaktywniejszą osobę i wykonawcę najlepszego tańca.

Jak zapowiadają organizatorzy, Karnawał Gwiazd będzie kontynuowany w kolejnych latach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.