Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Mojuszu

środa, 31 stycznia 2018 r., 08:06
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa w Mojuszu

Święto "Babci i Dziadka" to dzień niezwykły nie tylko dla wnucząt, ale i dla Seniorów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tak też było i w tym roku 19 stycznia w Szkole Podstawowej w Mojuszu świętowano "Dzień Babci i Dziadka".

Seniorzy bardzo licznie przybyli na swoje święto, które na stałe wpisało się w świadomość społeczną. Jest to dla nich wyjątkowy dzień, bo mają możliwość obcowania ze sobą. Żadne wynalazki współczesnej techniki nie zastąpią im tego spotkania.

Wszystkich zebranych powitała uczennica klasy VII - Kinga Sychta, która w imieniu społeczności uczniowskiej i grona nauczycielskiego przekazała Seniorom gorące życzenia zdrowia, wielu lat życia wypełnionego szacunkiem i miłością najbliższych oraz uznaniem ze strony całego społeczeństwa.

Słowa pełne serdecznych życzeń i podziękowań za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń skierowała do seniorów dyrektor szkoły Danuta Pioch oraz zastępca wójta Zbigniew Fularczyk.

Uczniowie podkreślili doniosły charakter uroczystości swoimi występami artystycznymi i wokalnymi przygotowanymi pod opieką swoich wychowawczyń. Dziękowano babciom i dziadkom za troskę opiekę i wychowanie. Babcie i dziadkowie chętnie brali udział w zabawach i konkursach.

Podarkami obdarowano najstarszą stażem parę małżeńską - państwa Stencel, a także najmłodsze stażem małżeństwo państwo Płotka. Wszyscy Seniorzy obdarowani zostali kwiatami. Sponsorem była Rada Sołecka oraz GOPS. Wyśmienity poczęstunek przygotowała Ewa Cyman. W uświetnienie imprezy włączyły się przedstawicielki Rady Rodziców.

Miło było popatrzeć jak seniorzy zapatrzeni w występujące dla nich wnuczęta zapominali o troskach dnia codziennego.

nadesłane/organizatorki:Barbara Grad, Dominika Żołnowska, Weronika Sikora, Maria Peplińska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.