Sierakowickie Pantery prowadzą w Pomorskiej Lidze Halowej Kobiet

środa, 31 stycznia 2018 r., 12:35
fot. nadesłane

Zawodniczki z drużyny "expert" Pantery Sierakowice mają za sobą pierwsze mecze w Pomorskiej Lidze Halowej Kobiet. W pierwszej kolejce rozgrywek spisały się świetnie. Wygrały trzy mecze tym samym obejmują prowadzenie w tabeli.

Pierwsza kolejka rozgrywek młodziczek w Pomorskiej Lidze Halowej Kobiet stała na bardzo wysokim poziomie. Walczą w niej zawodniczki z takich klubów jak Kaperki Puck, Olimpico Malbork, GKS Żukowo, Canikuła Bytów oraz "expert" Pantery Sierakowice. W rozgrywkach seniorek uczestniczą natomiast Nightshadows Wejherowo, Kaperki Puck, Canikuła Bytów oraz GKS Żukowo.

Sierakowickie Pantery przystąpiły do rozgrywek po okresie wytężonych treningów, szkoleń i przygotowań. Podczas pierwszej kolejki w Wejherowie zawodniczki spisały się świetnie - wygrały trzy spotkania, nie przegrały żadnego. Zespół Kaperki Puck sierakowiczanki pokonały 1:0 - zwycięską bramkę zdobyła Dajana Kobiela, Canikułę Bytów zwyciężyły 2:1, tu punkty dla zespołu zdobyła Julia Cyman. Julia znakomicie poradziła sobie również w meczu Olimpico Malbork, który dzięki jej celnym strzałom Pantery wygrały 4:0. W czwartym spotkaniu odnotowały remis z GKS Żukowo 1:1. Punkt w tym spotkaniu zdobyła Dominika Bojanowska.

W każdym meczu zespół oceniający grę zawodniczek wybierał jedną ,która najbardziej się wyróżniała podczas spotkania. Wyróżnienia zdobyły aż trzy Pantery - Julianna Cyman, Dominika Bojanowska oraz Wiktoria Malek.

- Poziom rozgrywek jest bardzo wysoki o czym świadczą wyniki zbliżone do siebie. Zostały nam jeszcze dwie kolejki więc nie popadamy w huraoptymizm ale cieszymy się z postępu, jaki zrobił nasz zespół. Jest to piłka kobieca i tu o wyniku decyduje dużo czynników - podkreśla Marian Wnuk-Lipiński, trener drużyny.

Rozgrywki następnej kolejki zaplanowano na 18 lutego w Bytowie.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.