Dzień Babci i Dziadka w Mściszewicach

środa, 31 stycznia 2018 r., 14:37
fot. nadesłane

Styczeń to miesiąc zimowy, pełen chłodnych dni, są również w tym miesiącu dwa wyjątkowe dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu to dzień Babci i Dziadka. W Zespole Szkół w Mściszewicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją, która na stałe wpisana w repertuar środowiskowych imprez szkolnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Świętowanie rozpoczęto uroczystą mszą św. w Kościele parafialnym, które poprowadził ks. proboszcz Marek Labudda, dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedszkola i szkoły wraz ze swoimi nauczycielami przygotowały piękny program artystyczny.

Na wstępie Wioletta Reclaw przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a najmłodszy przedszkolak Igor Gostkowski pięknie zarecytował wiersz i zaśpiewał "Sto lat". Pozostałe wnuczęta również spisały się na medal, recytując wzruszające wiersze i śpiewając piosenki tematycznie związane z dniem Babci i Dziadka.

Dziadkowie mogli również podziwiać swoje wnuki w pokazach tanecznych, jasełkach bożonarodzeniowych oraz występie chóru szkolnego pod kierownictwem Edmunda Gala. Część artystyczną przygotowały panie: Wioletta Reclaw, Wanda Chmurzyńska, Ewa Klawikowski i Edyta Knitter-Klasa.

Na imprezie nie zabrakło miejscowej orkiestry pod kierunkiem Jerzego Bober - która porwała do tańca zebrane babcie i dziadków. Miłą niespodzianką był występ Teresy Labudy z KGW "Mściszewiczanki", która zaśpiewała piosenki z repertuaru Teresy Wegner i Elvisa Presleya.

Babcie i Dziadkowie byli ugoszczeni kawą i ciastem, a od swoich wnucząt otrzymali słodkie upominki z życzeniami.

nadesłane/sołtys Maria Stencel z radą sołecką

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.