Babcie i dziadkowie świętowali w Wilanowie

środa, 31 stycznia 2018 r., 15:36
fot. nadesłane

Wielkie święto obchodzono kilka dni temu w szkole podstawowej w Wilanowie. Przybyli tam znamienici, najukochańsi goście - babcie i dziadkowie uczniów. Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka było pełne radości, wzruszeń i uśmiechów.

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka było dla dzieci okazją do zaprezentowania zaproszonym gościom swoich talentów. Nim jednak rozpoczął się program artystyczny zebranych przywitała dyrektor szkoły Grażyna Grzenkowska, składając bohaterom uroczystości serdeczne życzenia. Warto dodać, że w uroczystości uczestniczyli też wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski, oraz ksiądz Henryk Zieliński, proboszcz parafii w Pomieczynie. Oni również złożyli seniorom życzenia.

Występy rozpoczęto od jasełek. Wraz z dziećmi przygotowały je Grażyna Grzenkowska i Emilia Sobczyńska. Kolędy i pastorałki uczniowie wykonali pod kierunkiem Anny Zielińskiej. Po świątecznym przedstawieniu goście obejrzeć mogli część poświęconą babciom i dziadkom. Najmłodsi członkowie szkolnej braci - milusińscy z zerówki przygotowali występ na instrumentach pod kierunkiem Krystyny Drafc.

W przedstawieniu "Babcia i dziadek w życiu Jasia i Małgosi" wnuki pokazały, jak ważną rolę w życiu rodzin, a przede wszystkim wnuków, pełnią babcie i dziadkowie, służąc radą w wielu sytuacjach i dając gotowe rozwiązania na wiele problemów.

Wójt podsumowując spektakl podkreślił, że właśnie pomocna dłoń i doświadczenie dziadków może często stanowić ,,kręgosłup" współczesnych rodzin. Na zakończenie wnuki z klas pierwszych i drugich w życzeniach zapewniły ukochanych dziadków o swojej miłości. Nad całością czuwały Grażyna Dejk, Anna Zielińska i Iwona Warmowska.

Wszystkich gości zaproszono do wspólnego zdjęcia, a następnie na poczęstunek, ale zanim to się stało, to wnuki przygotowały jeszcze jedną niespodziankę w postaci pięknych serduszek. Każdy przygotował upominek, który wręczył swoim babciom i dziadkom. Przy słodkim poczęstunku goście mogli porozmawiać i pochwalić występy wnuków. Pyszne ciasta na tę okazję przygotowali rodzice, a w przygotowaniu spotkania pomogły mamy dzieci.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.