Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Gowidlinie

czwartek, 1 lutego 2018 r., 11:06
fot. nadesłane/Zespół Szkół w Gowidlinie

W sobotę, 20 stycznia w Zespole Szkół w Gowidlinie świętowano Dzień Babci i Dziadka. W sumie na sali gimnastycznej zgromadziło się aż blisko 200 seniorów, dla których przygotowano wiele niespodzianek, a wśród nich tą najbardziej wzruszającą, jaką były występy ich wnucząt.

W gowidlińskiej szkole Dzień Babci i Dziadka jest dniem szczególnym. W tegorocznym święcie uczestniczyło blisko 200 seniorów. Zarówno głównych bohaterów uroczystości, jak i zaproszonych gości, w tym władze gminy Sierakowice na czele z wójtem Tadeuszem Kobielą, sołtysów Gowidlina, Smolnik, Borowego Lasy i Starej Huty, duchowieństwo, jak i przedstawicieli Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierakowicach powitała dyrektor szkoły Aleksandra Stark.

Tradycyjnie dla licznie zgromadzonych gości przygotowano szczególną niespodziankę. Nic tak bowiem nie wzrusza babcie i dziadków jak występy ich własnych wnucząt. Seniorzy nie kryli więc radości, wzruszenia i dumy, która ich rozpierała, gdy na scenie specjalnie dla nich ich wnuczki i wnukowie prezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne, czy aktorskie.

- Uczniowie przygotowali wiele niespodzianek dla swoich babć i dziadków. Najpierw zaprezentowały się najmłodsze dzieci z grupy 3-4 latków recytując wierszyk i śpiewając piosenkę. Następnie seniorzy obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów klas "0". Kolejno wystąpili uczniowie klas II-III z wierszykami, poprzez które wyrazili swoją miłość i wdzięczność swoim ukochanym babciom i dziadkom. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali: Patrycja Dawidowska i Jan Choszcz - wymienia atrakcje przygotowane przez uczniów Aleksandra Błaszkowska.

Zaproszonym gościom czas umilił też występ zespołu muzycznego "Braci Złoch".

Na zakończenie części artystycznej uczniowie miejscowej szkoły rozdali wszystkim świętującym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami wraz ze słodkim upominkiem.

Warto dodać, że swój wkład w przygotowanie uroczystości wnieśli również rodzice uczniów, którzy przygotowali pyszne ciasta.

AL
info. ZS Gowidlino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.