Blisko 300 seniorów świętowało w Sierakowicach

czwartek, 1 lutego 2018 r., 19:27
fot. AL

Czas karnawału to także czas organizacji Dni Seniora. W czwartek na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców Sierakowic i okolicznych miejscowości zaprosił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na zaproszenie to odpowiedziało niemalże 300 osób, na które czekało wiele atrakcji.

Co roku przychodzi taki czas, że na zaproszenie szkół, sołectw, czy samorządów przy wspólnym stole mogą zasiąść najstarsi mieszkańcy danej miejscowości. Dni Seniora są tradycją w wielu sołectwach. Nie inaczej jest w Sierakowicach, gdzie co roku tamtejszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców na wyjątkowy bal.

Tegoroczny odbył się w czwartek w sali Bieszczadnej, a zgromadził aż około 300 osób.

- Dziękuję, że przyjęliście to zaproszenie i że mogę mieć to wielką przyjemność co roku być tu z wami. To, że chcecie uczestniczyć w tym spotkaniu, jest dowodem na to, jak ważne jest dla was spotkanie z drugim człowiekiem. W imieniu całego samorządu życzę wam wiele zdrowia i opatrzności Bożej, żebyśmy mogli się tutaj spotykać w takim gronie lub większym. Niech trend zostanie zachowany, że z roku na rok jest was tutaj więcej - mówił wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela.

Poza poczęstunkiem i życzeniami od władz gminy, na seniorów czekało wiele innych atrakcji.

Wspólna zabawa trwała na późnych godzin popołudniowych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.