Kartuzy. Ruszyły prace na deptaku - rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji centrum

piątek, 2 lutego 2018 r., 15:07
fot. MD-Z

Kartuski deptak wkrótce zmieni się nie do poznania. Rozpoczął się kolejny etap prac przy rewitalizacji centrum miasta. Kostkę zastąpią granitowe płyty, pojawią się miejsca do siedzenia i więcej zieleni.

Teren wokół kartuskiego Rynku coraz bardziej się zmienia. Już praktycznie ukończono pierwszą część prac, w ramach której powstał ciąg pieszo-jezdny przy ul. Dworcowej. W tym tygodniu rozpoczęto kolejny etap prac - ruszyła przebudowa deptaku. Kostkę betonową zastąpią granitowe płyty. Znikną wysokie progi dzielące deptak i płytę rynku. Pojawią się ławki i mała architektura. Posadzone zostaną również drzewa.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu "Kompleksowej rewitalizacji Centrum Kartuz". Całość kosztować będzie niecałe 3,5 miliona zł, z czego ponad połowę gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej.

Prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale tego roku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.