Miechucino. Nie żyje kobieta potrącona przez samochód - sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

piątek, 2 lutego 2018 r., 18:34
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

W piątkowe popołudnie doszło do tragicznego wypadku na ul. Kartuskiej w Miechucinie. Samochód śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 17.30. Jak informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, w pobliżu przejścia dla pieszych na ul. Kartuskiej w Miechucinie samochód potrącił starszą kobietę. 75-latka doznała poważnych obrażeń ciała. Niestety mimo reanimacji zmarła. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Poszukuje go policja. Funkcjonariusze przesłuchują świadków zdarzenia. Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, widziały zdarzenie proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 58 685 22 22 albo 997.

Aktualizacja - godz. 19.25

Sprawca został zatrzymany w Sierakowicach przez sierakowickich funkcjonariuszy. Jak poinformowała Jarosława Krefta, mężczyzna porzucił samochód w Miechucinie. Przyznał się do potrącenia kobiety.

- Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Sierakowic, który kierował pojazdem marki Opel Tigra. Mężczyzna zostawił samochód u znajomego w Miechucinie. Powiedział mu, że potrącił sarnę. Znajomy odwiózł 21-latka do Sierakowic, gdzie zatrzymali go policjanci. Wykonywane są z nim czynności. Jest trzeźwy. Po oględzinach na miejscu zdarzenia w Miechucinie mężczyzna zostanie zatrzymany, przewieziony do Kartuz, tam funkcjonariusze sprawdzą czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających - poinformowała Jarosława Krefta.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.