Kartuzy. Rekordowa akcja oddawania krwi!

sobota, 3 lutego 2018 r., 16:31
fot. nadesłane/Paweł Gawin

Aż 42 osoby w sobotnie przedpołudnie odwiedziły oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach. 37 mogły podzielić się płynem ratującym życiem, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się aż o blisko 17 litrów tego najcenniejszego leku.

Za nami pierwsza z tegorocznych sobotnich akcji oddawania krwi. Mieszkańcy powiatu kartuskiego i to zarówno strażacy, jak i osoby nienoszące munduru licznie przybyły do Punktu Krwiodawstwa w Kartuzach, by podzielić się cząstką siebie.

- Akcja należała do udanych. Łącznie zarejestrowały się 42 osoby, z czego 37 oddało krew. Chciałbym podziękować wszystkim dawcom, zarówno cywilnym, jak i mundurowym za tak liczne przybycie i podzielenie się płynem ratującym życie. Podziękowania należą się też pracownikom stacji za to, że zawsze możemy oddawać krew w miłej atmosferze - podkreśla mł. ogn. Paweł Gawin, prezes Klubu HDK przy KP PSP w Kartuzach.

Najbliższa sobotnia okazja do oddania krwi będzie miała miejsce w sobotę, 21 kwietnia.

- Będzie to akcja z okazji Dnia Strażaka, dlatego liczymy na liczny udział w niej strażaków, zarówno funkcjonariuszy, jak i ochotników. Wraz ze stacją krwiodawstwa zapraszamy też pozostałe osoby, które chciałyby wesprzeć osoby potrzebujące darem krwi - zachęca mł. ogn. Paweł Gawin.

Przypomnijmy, że kolejne pracujące soboty zaplanowano na 23 czerwca, 8 września i 17 listopada.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.