Na porodówkę z policyjną eskortą

poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 10:18
fot. internet/KWP Gdańsk

W czwartkowe popołudnie gdańscy policjanci odnotowali dwie nietypowe interwencje. Mieszkaniec powiatu kartuskiego zatrzymał patrol drogówki i poprosił o pomoc w dotarciu do szpitala, ponieważ jego żona zaczęła rodzić w samochodzie. Godzinę później w podobnej sytuacji znalazł się mieszkaniec Władysławowa. Obu kobietom mundurowi pomogli bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

W czwartek, po godzinie 13 na ul. Łostowickiej w Gdańsku policjanci z patrolu drogówki, zatrzymując się przed światłami zostali poproszeni o pomoc przez kierowcę subaru. Okazało się, że żona 30-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego zaczęła rodzić w samochodzie. Mężczyzna poprosił mundurowych o pomoc w sprawnym dotarciu do szpitala.

- Funkcjonariusze bez wahania podjęli się tego wyzwania. Poinformowali o tym oficera dyżurnego, włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i pilotowali subaru przez dwa kilometry do pobliskiej placówki medycznej, po czym upewnili się, że rodząca kobieta uzyska pomoc specjalistów - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Godzinę później, czyli tuż po godz. 14, podobną interwencje miał inny patrol ruchu drogowego z Gdańska. Na zjeździe z gdańskiej obwodnicy do funkcjonariuszy o pomoc zwrócił się kierowca forda mondeo. 37-letni mieszkaniec Władysławowa poinformował, że w aucie znajduje się jego ciężarna żona, u której zaczęła się akcja porodowa i potrzebuje szybkiego transportu do szpitala. Tak, jak w pierwszym przypadku kobieta bezpiecznie dotarła do szpitala.

Oprac. MD-Z
Info:KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.