Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Miechucinie

poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 13:10
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi mężczyzna, który śmiertelnie potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w Miechucinie.

Przypomnijmy, że 21-letni mężczyzna kierujący oplem tigrą, w piątek około godz. 17.30 potrącił 75-letnią kobietę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło w pobliżu przejścia dla pieszych na ul. Kartuskiej w Miechucinie. Policjantom udało się zatrzymać sprawcę niecałe dwie godziny później.

- Mężczyzna, który potrącił 75-latkę wezwał karetkę pogotowia. Dyspozytorka przekazała numer telefonu, z którego dzwonił zgłaszający wypadek. Policjant dyżurny skontaktował się z mężczyzną pod tym numerem telefonu i powiedział, że lepiej, by przyszedł na komisariat. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w okolicy jednostki. Początkowo 21-latek się nie przyznawał do potrącenia. Mówił, że nawet nie ma samochodu, bo jest u mechanika. Nie potrafił jednak racjonalnie wyjaśnić, jak zadzwonił na pogotowie - wyjaśnia Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Ostatecznie sprawca przyznał się do potrącenia. 21-latek był trzeźwy. Po wstępnej weryfikacji okazało się również, że nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Na wniosek prokuratora wobec sprawcy wypadku zastosowano trzymiesięczny areszt.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.