Lam Trans Przodkowo zwycięzcą Kiełpino Cup 2001

wtorek, 6 lutego 2018 r., 15:04
fot. nadesłane

W sobotę, 27 stycznia na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2001 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już piętnasty turniej z cyklu Kiełpino Cup.

Udział wzięło 11 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A niestety nie pojawiła się wcześniej zgłoszona drużyna GKS Kowale i mecze z tą drużyną były weryfikowane jako walkowery dla przeciwników. Pierwsze miejsce z kompletem 9 pkt i bez straconej bramki zajął Lam Trans Przodkowo wyprzedzając FC Kartuzy (4 pkt) i tym samym obie ekipy awansowały do ¼ finału. Prawo gry w barażu uzyskał Amator Kiełpino (4 pkt). Grupa B była najbardziej wyrównana. Ostatecznie lepszym bilansem bramek wygrało FC Gowidlino wyprzedzając Kaszubię Kościerzyna (obie po 5 pkt), czym uzyskali awans ćwierćfinału.

Trzeci Amator II Kiełpino (3 pkt) uzyskał prawo gry w meczu barażowym o ćwierćfinał, zaś czwarta Vixa Team (2 pkt) zagrała o miejsca 9-11. W grupie C najlepsze okazało się Powiśle Pawlice Rakowiec (7 pkt) przed Budmaxem Przodkowo (4 pkt) i Amatorem III Kiełpino (3 pkt) i tym samym wszystkie te ekipy awansowały do ¼ finału. Czwarte FC 2002 Gowidlino (1 pkt) zagrało o dalsze miejsca.

Po zakończeniu fazy grupowej wpierw odbył się mecz barażowy o ćwierćfinał, w którym po zaciętej bratobójczej walce dwóch drużyn Amatora Kiełpino i bramce strzelonej kilkanaście sekund przed końcową syreną "jedynka" wygrała 1:0 z "dwójką". Następnie odbyły się mecze o miejsca 9-11 rozgrywane systemem każdy z każdym. Miejsce dziewiąte zajęło FC 2002 Gowidlino dzięki dwóm zwycięstwom po 1:0 z Vixa Team oraz Amatorem II Kiełpino. O miejscu dziesiątym decydował wygrany przez Amatora II 2:1 mecz z Vixa Team.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych, w których padło sporo bramek. Wprawdzie w pierwszym strzelono zaledwie jedną, ale pięknej urody na kilka sekund przed zakończeniem meczu i FC Kartuzy pokonało Kaszubię Kościerzyna. Następnie Powiśle Pawlice Rakowiec wyraźnie wygrało z Amatorem Kiełpino 4:1.

Dwa ostatnie pojedynki były bardzo wyrównane, przyniosły mnóstwo emocji i nie rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie gry. Wpierw po najciekawszym meczu całego turnieju pomiędzy Lam Transem Przodkowo i Amatorem III Kiełpino, w którym wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie padł ostatecznie wynik 4:4 i w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Przodkowa wygrywając 3:2. W ostatnim spotkaniu nie padły żadne bramki w trakcie meczu, ale za to nadrobiły to rzuty karne, które zakończyły się dopiero po jedenastu seriach zwycięstwem Budmaxu Przodkowo 10:9 nad FC Gowidlino.

Następnie odbyły się mecze o miejsca 5-8 i oba zakończyły się porażkami drużyn Amatora Kiełpino. Wpierw Kaszubia Kościerzyna pokonała Amatora I 2:1, a następnie FC Gowidlino rozbiło Amatora III 5:0. Mecze półfinałowe nie przyniosły spodziewanych emocji i kończyły się dość pewnymi wygranymi jednej z drużyn. Wpierw Powiśle Pawlice Rakowiec wygrało 3:0 z FC Kartuzy, zaś w derbach Przodkowa Lam Trans pokonało obrońcę tytułu z poprzedniego turnieju Budmax 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme w bratobójczym pojedynku drużyn Amatora Kiełpino "jedynka" pokonała "trójkę 3:1. Miejsce piąte zajęła Kaszubia Kościerzyna pokonując w serii rzutów karnych FC Gowidlino 2:1 (w regulaminowym czasie padł remis 1:1). W meczu o najniższy stopień podium nie padły żadne bramki i w rzutach karnych FC Kartuzy pokonali Budmax Przodkowo 4:3. W meczu finałowym spotkały się dwie drużyny, które w turnieju nie zaznały porażki i pewne zwycięstwo odniósł Lam Trans Przodkowo pokonując Powiśle Pawlice Rakowiec 3:0.

Składy medalistów:
1. Lam-Trans Przodkowo - Maciej Papina (2), Łukasz Jandziński (5), Adrian Formela (4), Damian Pestka, Klaudiusz Rymarski, Jan Duda (1), Szymon Kwidziński (3)
2. Powiśle Pawlice Rakowiec - Jakub Pawiński (5), Karol Krogulec (3), Michał Majewski, Dawid Wierzba (3), Sebastian Pietak (2), Aleksander Capaj, Mateusz Wojke, Jakub Gajaszek
3. FC Kartuzy - Gabriel Hirsz (1), Łukasz Konkol, Paweł Labuda, Nikodem Dmochowski (1), Dawid Grabowski, Klaudiusz Zapora, Bartek Tomkowicz, Damian Grzenkowicz

Ostateczna kolejność:
1. Lam-Trans Przodkowo
2. Powiśle Pawlice Rakowiec
3. FC Kartuzy
4. Budmax Przodkowo
5. Kaszubia Kościerzyna
6. FC Gowidlino
7. Amator Kiełpino
8. Amator III Kiełpino
9. FC 2002 Gowidlino
10. Amator II Kiełpino
11. Vixa Team
12. GKS Kowale

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Łukasz Jandziński (Lam-Trans Przodkowo)
- najlepszy bramkarz : Dawid Rzepka (Kaszubia Kościerzyna)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Jakub Pawiński (Powiśle Pawlice Rakowiec)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.