Pięć gwiazdek od European Athletics dla Biegu Arasmusa!

wtorek, 6 lutego 2018 r., 15:12
fot. nadesłane

Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics przyznało po raz kolejny certyfikat jakości znanej imprezie biegowej rozgrywanej od dwóch lat w Kiełpinie - Biegowi Arasmusa, tym razem w postaci 5 gwiazdek! Ostatnia edycja odbyła się 17 września. Wydarzenie organizowane przez Akademię Biegową Kiełpino i Gminę Kartuzy, a także Partnerów czyli miejscową Parafię oraz Stowarzyszenie Kiełpie przyciągnęło blisko 1,5 tysiąca uczestników!

- To wielkie wyróżnienie dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz to większe uznanie w oczach uczestników i staje się wiodącą imprezą w powiecie kartuskim - komentuje Karol Nowakowski, dyrektor biegu.

Co dokładnie oznacza dla zawodników przyznanie pięć gwiazdek, cytujemy: "Bieg gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony, oraz wysoką jakość usług podczas imprez z bardzo dużą liczbą uczestników."  Wyróżnienie to jest potwierdzeniem i gwarancją profesjonalnie przygotowanej, zabezpieczonej i zorganizowanej imprezy. European Athletics wypracowało najważniejsze standardy jakości i bezpieczeństwa dla biegów ulicznych na całym kontynencie. 

Konsultacje z wiodącymi specjalistami, biegaczami, organizatorami imprez biegowych oraz Europejskimi Federacjami i Stowarzyszeniami Lekkoatletycznymi pozwoliły na wyselekcjonowanie zestawu 54 kryteriów podlegających ocenie. Standardy te mają służyć sprostaniu i utrzymaniu wysokich oczekiwań i wymagań całego środowiska biegowego na tle wciąż rosnącej ilości imprez biegowych w Europie - czytamy na stronie federacji. Istnieje trzy stopniowa sala oceny imprezy - od jednej do pięciu gwiazdek. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym cieszyliśmy się z wejścia do programu i otrzymaniem jednej gwiazdki.

- W organizację i zabezpieczenie naszego biegu zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób - zawodników i sympatyków naszego klubu, partnerów, wolontariuszy z miejscowego gimnazjum, harcerzy, strażaków ochotników, personel medyczny, ochrony, sędziów i oczywiście Sponsorów. Pragniemy stworzyć wszystkim uczestnikom komfortowe i bezpieczne warunki  startu - podkreśla Karol Nowakowski.

- Dbamy nie tylko o wysoki poziom sportowy imprezy, ale również o zapewnienie dodatkowych atrakcji dla dzieci, wspaniałą rodzinną atmosferę. Dla nas kluczowe jest by każdy wyjechał z Kiełpina z mnóstwem wrażeń, był po Kaszubsku ugoszczony i co istotne nie mógł się doczekać kolejnej edycji. Podobne podchodzimy organizując Santa Run Kartuzy, a już niedługo do tego grona dołączy marcowy Bieg Żelaznego w Kiełpinie. Zależy nam by region kartuski był kojarzony właśnie z dobrymi sportowo imprezami. To najlepsza promocja regionu - dodaje Nowakowski.

Dodajmy, że Bieg Arasmusa znajduje się w wąskim gronie polskich imprez w europejskim kalendarzu biegowym Running for All.

W roku ubiegłym w biegu głównym finiszowało 590 biegaczy i ponad setka maszerujących. Ponadto w biegach dziecięcych i biegu rodzinnym wzięło udział blisko 800 osób. Do tego setki kibiców. Kolejna, trzecia już edycja odbędzie się 16 września. Aktualnie trwają prace nad usprawnieniem kilku elementów imprezy oraz pozyskiwaniem partnerów i sponsorów.

Zgłoszenia do biegu głównego ruszą 1 kwietnia, a w wakacje będzie można dokonać zgłoszenia do biegów dziecięcych. Wszelkie szczegóły na stronie www.biegaramsusa.pl.

nadesłane/Karol Nowakowski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.