Okradał domki letniskowe. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat

środa, 7 lutego 2018 r., 14:32
fot. nadesłane

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 33-latkowi, którego w poniedziałek zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Mężczyzna włamywał się do domków letniskowych na terenie gminy i kradł z nich wszystko, co można spieniężyć.

33-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego ma na swoim koncie liczne włamania i kradzieże. Mężczyzna w okresie od połowy grudnia do początku lutego włamał się łącznie do 13 domków letniskowych na terenie gminy Stężyca.

- Mężczyzna z domków kradł wszystko co dało się spieniężyć m.in. mały telewizor, elektronarzędzia, sprzęty elektryczne, garnki, sztućce - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Starty spowodowane działalnością 33-latka to około 10 tys. zł. Część skradzionego mienia udało się policjantom odzyskać.

Mężczyznę zatrzymano w poniedziałek. We wtorek usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wobec włamywacza zastosowała dozór Policji.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.