Był pijany, spowodował kolizję i uciekł

środa, 7 lutego 2018 r., 14:58
fot. archiwum

W ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

We wtorek, 6 lutego o godz. 13.50 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Lniskach 30-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował samochodem marki peugeot mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

- Mężczyzna przed zatrzymaniem doprowadził w Leźnie do kolizji z innym pojazdem i zbiegł z miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 30-latek posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2023 roku - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kilkanaście godzin później, w nocy z wtorku na środę około godz. 2 policjanci zatrzymali w Żukowie 36-latka, który kierował golfem mając w organizmie około promil alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.