Wydano ostrzeżenia przed silnym mrozem

czwartek, 8 lutego 2018 r., 13:33
fot. archiwum/MSz

Na Kaszuby zawitała prawdziwa zima. Temperatury w nocy ze środy na czwartek spadły nawet 10 stopni poniżej zera w skali Celsjusza. W związku z niskimi temperaturami wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem.

Zgodnie z komunikatem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w województwie pomorskim w ciągu najbliższej doby prognozuje temperaturę minimalną w nocy od -13°C do -10°C. Na Kaszubach i Żuławach mróz może wynieść nawet do -17°C.

Pamiętajmy, by w okresie, gdy temperatury są tak niskie należy zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i samotne. Nie bądźmy obojętni na ich los. Wystarczy jeden telefon. Policjanci apelują, by widząc osobę, która może być bezdomna i potrzebować pomocy, natychmiast to zgłosić.

- Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Pamiętajmy, jeden taki telefon może uratować ludzkie życie. Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze - apelują policjanci.

MD_Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.