Pochodzący z Kartuz Piotr Meissner komentatorem TVP w Pjongczangu

piątek, 9 lutego 2018 r., 09:54
fot. nadesłane/Aleks Jahn

Piotr Meissner, pochodzący z Kartuz komentator TVP, znalazł się w składzie ekipy dziennikarskiej obsługującej Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Piotr będzie komentował biegi narciarskie z Jarosławem Idzim oraz prawdopodobnie kombinację norweską wraz z Sebastianem Szczęsnym.

Piotr Meissner jest synem Janusza Meissnera trenera sekcji narciarskiej w GKS Cartusii Kartuzy. To ojciec zaraził syna pasją do sportu. Piotr od piątego roku życia przez osiem lat trenował zapasy. Zdobył brąz na Pucharze Polski młodzików w Siedlcach. Gdy jego ojciec, w 2005 roku reaktywował sekcję narciarską, całą swoją uwagę skupił na narciarstwie. Wielokrotnie startował w Biegach Piastów i Gwarków. Zdobył m.in. złoto na dystansie 10 km w Biegu Gwarków.

Mieszkaniec Kartuz, po zakończeniu nauki w liceum rozpoczął studia na politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Postanowił zrealizować praktyki w TVP Sport. Wysłał swoją aplikacje, a po kilku miesiącach zaproszono na ul. Woronicza do Redakcja Mediów Internetowych. Następnie rozpoczął pracę w redakcji portalu sport.tvp.pl, jednocześnie kontynuując studia na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracując z mediami zaczął specjalizować się w sportach zimowych, głównie w narciarstwie, które doskonale znał od dziecka.

Tajniki pracy pomaga mu odkrywać Jarosław Idzi, medalista Mistrzostw Europy w Pięcioboju nowoczesnym, olimpijczyk z Seulu, uważa go za swojego mentora i to z nim najczęściej współpracuje w duecie.

Podczas olimpiady Piotr Meissner będzie komentował biegi narciarskie z Jarosławem Idzim oraz prawdopodobnie kombinację norweską wraz z Sebastianem Szczęsnym.

Info: Aleks Jahn
Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.