Ostatkowe spotkanie mieszkańców Kiełpina

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 12:56
fot. nadesłane/Krąg Arasmusa

Muzyką, tańcem, śpiewem i słodkościami karnawał pożegnała społeczność mieszkańców Kiełpina. Stowarzyszenie Krąg Arasmusa przy współpracy z grupą integracyjną Niezwyciężeni zorganizowało wieczorem ostatkowy. Okazją do wesołego spotkania był konkurs "Świąteczne iluminacje Kiełpina".

O wieczorku "Pyszne świętowanie" poinformowano mieszkańców już na początku stycznia za sprawą konkursu "Świąteczne iluminacje Kiełpina". Zadaniem jego uczestników było odgadnięcie dziesięciu zadań obrazujących dekoracje wsi, ukazujących się cyklicznie do końca stycznia na facebookowej stronie organizatora. Nagrodami dla zwycięzców były zaproszenia na imprezę. Podczas zabawy laureatom poszczególnych miejsc wręczono nagrody książkowe.

Rozstrzygnięcie konkursu poprzedziła prezentacja multimedialna konkursowych zadań. Każdy element zabawy miał charakter ostatkowy. Ostatniego szampana w tym karnawale skosztowano za zdrowie zwycięzców konkursu, przy toaście wspomniano również piękne dekoracje wsi.

Wieczór upływał na licznych ostatkowych konkursach. Uczestnicy zabawy zmierzyli się z takimi konkurencjami jak "Jaka to piosenka" - ostatni dedykowany taniec od orkiestry dla zwycięzców quizu, " Charakterne Panie" - kalambury z nagrodami "ostatnie ozdoby choinkowe" czy "Śpiewać każdy może" - ostatnie występy, tych co śpiewać niby nie potrafią.

- Wesoły nastrój karnawałowych ostatków uświadamia nam, jak wielka czeka nas pokusa w wielkim poście - dzielili się wrażeniami uczestnicy.

Oprac. MD-Z
Info: Stowarzyszenie Krąg Arasmusa

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.