Zgorzałki na Targach Food-to-Go w Gdańsku

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 13:56
fot. nadesłane

Gospodynie ze Zgorzałego po raz kolejny promowały kuchnię kaszubską i gminę Stężyca na targach Food To-Go w Gdańsku. To impreza adresowana do przedstawicieli branży gastronomicznej z bardzo ciekawym programem i licznymi pokazami. Wśród różnego typu specjalistów kulinarnych zaprezentowała się również Zyta Górna ze Zgorzałego.

Targi odbyły się w dniach 6-7 lutego w Amber Expo w Gdańsku. W ich trakcie gospodynie ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego przygotowały stoisko kaszubskie z pysznościami i przetworami z kaszubskiej spiżarni do degustacji. W strefie "Deserowe inspiracje" Zyta Górna zaprezentowała kuchnię kaszubską na słodko, przygotowując pyszną drożdżówkę. Pokaz przygotowany przez autorkę książki "Smaki Kaszub" cieszył się bardzo dużą popularnością.

- Zapach ciasta roznosił się po całej sali. Drożdżówką gości częstowała moja koleżanka Gabriela Włodarek. Słuchacze dostali przewodniki i książki "Smaki Kaszub", wydania powiatu kartuskiego. W strefie dla gości zostałyśmy nagrodzone gromkimi brawami - relacjonuje Zyta Górna.

Oprac. MD-Z
Info:Zyta Górna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.