Z Kartuz w szeroki świat

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 14:29

Kartuzy to pełne uroku, kilkunastotysięczne miasto na Kaszubach. Jak w przypadku każdego innego miasta w Polsce, w świat wędrują stąd paczki - i z tego świata do Kartuz docierają.

W dzisiejszych czasach komunikację między ludźmi zdominowały media elektroniczne. Tradycyjnych listów nie piszemy już prawie wcale, za to dzwonimy, rozmawiamy przez Skype’a, wymieniamy wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ale gdy chcemy komuś wysłać jakiś przedmiot, musimy zdać się na metody stosowane od wieków, czyli po prostu nadać paczkę. Jednak fakt, że mieszkańcy Kartuz stosowali ten sposób już setki lat temu, nie oznacza, że od tamtych czasów nic się w tej dziedzinie nie zmieniło.

Klient jest najważniejszy

Obecnie rozwijają się nie tylko metody komunikacji elektronicznej, ale również rynek przesyłek kurierskich. Z badań firmy konsultingowej PricewaterhouseCoopers wynika, że od dwóch lat branża ta notuje wzrost obrotów o około 10% rocznie. W 2018 roku mogą one sięgnąć nawet 6,5 mld zł! Rosną obroty, przybywa klientów, ale i firm kurierskich. Konkurencja wymusza walkę (źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ilu-polakow-przebywa-na-emigracji,54,0,2149430.html). A tę można wygrać jedynie, inwestując w nowoczesne technologie i rozwiązania, dzięki czemu usługa może stać się bardziej konkurencyjna. Walkę o klienta wygrywają najlepsi i oni otrzymują się na rynku.

Paczka XXI wieku

Zamawianie usługi kurierskiej przez Internet i następujące po tym monitorowanie trasy, którą paczka wędruje do adresata, to już standard - podobnie jak możliwość zapłaty za usługę w momencie nadawania paczki. Standardem jest również opcja "door to door" czyli "od drzwi do drzwi". Zamówiony przez nas kurier przyjeżdża po przesyłkę i odbiera ją w miejscu dla nas najdogodniejszym, o umówionej godzinie. Nadawca nie musi się zajmować pakowaniem i adresowaniem, ponieważ firmy kurierskie oferują własne opakowania - kurier przywozi gotowe, wydrukowane etykiety. A jeśli paczka jest bardzo ciężka lub wyjątkowo duża? Dzisiaj to też nie problem: Usługa przewozu przesyłek ponadnormatywnych znajduje się w ofercie wielu firm. Ponadgabarytowe przesyłki można wyekspediować na przykład za pośrednictwem firm kurierskich współpracujących w ramach platformy internetowej euro-paka.co.uk.

Kiedy wysyłamy paczkę, zależy nam na tym, by dotarła do adresata jak najszybciej, oczywiście w idealnym stanie. Konkurencja na rynku kurierskim sprawia, że nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem firmy, która zapewnia w standardzie nie to, ale wiele więcej.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.