Tak minęły ferie dzieciom w Sulęczynie

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 15:11
fot. nadesłane

Wyjazd do kina, zjazdy na oponach, zajęcia plastyczne, warsztaty perkusyjne z Adamem Czerwińskim - tak upłynęły ferie zimowe najmłodszym mieszkańcom Sulęczyna. O ciekawe zajęcia i atrakcje zadbali zarówno pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, jak i biblioteki.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych najmłodsi mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach artystyczno - plastycznych, które odbywały się w bibliotece. Na drugi tydzień ferii atrakcje przygotował Gminny Ośrodek Kultury. W zajęciach uczestniczyło 30 milusińskich. Pierwszy dzień upłynął na warsztatach artystycznych - dzieci wykonały swoje karykatury w różnych technikach oraz wspólnie wymyślili, narysowali a potem przedstawili komiks. We wtorek Marta Gurowska zapoznała uczniów ze sztuką tworzenia w masie solnej. Następnie GOk odwiedził wirtuoz perkusji Adam Czerwiński, który poprowadził z dziećmi warsztaty.

Kolejny dzień ferii uczestnicy zajęć spędzili na świeżym powietrzu. Odwiedzili Koszałkowo, gdzie wszyscy mogli pozjeżdżać na oponach po specjalnie do tego przygotowanych torach. Następnie na placu przy GOK-u w Sulęczynie rozpalono ognisko, przy którym można było usmażyć i zjeść kiełbaski oraz napić się ciepłej herbaty.

- Czwartkowe zajęcia rozpoczęły się od spektaklu teatralnego wykonanego przez Studio Teatralne KRAK-ART z Krakowa, podczas którego aktorzy przedstawili historię Wilka i Zająca. W następnej część zajęć uczestnicy wspólnie zrobili a potem zjedli ciasteczka owsiane. Dodatkowo wykonywali również pacynki oraz grali w kalambury - relacjonują pracownicy GOK-u.

Na zakończenie zajęć feryjnych, grupa wybrała się do Kina Remus w Kościerzynie na film animowany pt. "Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska".

Zajęcia w drugim tygodniu ferii zimowych zorganizowane zostały przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie tj. przez Agnieszkę Błaszkowsą przy współudziale Katarzyny Stenka, Marty Gurowskiej oraz gościnnie Adama Czerwińskiego. W pomoc przy organizacji zajęć włączyły się także wolontariuszki Izabela Gawin, Karolina Pela i Agnieszka Gliniecka.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.