Zmarł śp. ks. Wojciech Wiśniewski, wieloletni proboszcz parafii w Kiełpinie

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 20:22
fot. internet/parafiakielpino.pl

W poniedziałek, 12 lutego zmarł śp. ks. kanonik Wojciech Wiśniewski. W latach 1983-2010 był proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie. Pozostał tam również po przejściu na emeryturę. W kwietniu skończyłby 83 lata. Był kapłanem, którego parafianie ogromnie cenili i szanowali.

Śp. Ks. Wojciech Wiśniewski urodził się w Chełmży w 1935 roku. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie i w 1959 r. mianowano go wikariuszem w parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny w Toruniu. Po jedenastu latach posługi tam przeszedł na wikariat w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, gdzie m.in. pełnił funkcję penitencjarza.

W roku 1983 ks. bp Marian Przykucki powierzył mu parafię p.w. św. Michała Archanioła w Kiełpinie, gdzie był proboszczem przez 27 lat. Okres ten wypełnił intensywną pracą, zarówno duszpasterską, jak i administratorską. W tym czasie dokonano gruntownej renowacji kościoła i znajdujących się w nim dzieł sztuki (ołtarzy, rzeźb i obrazów), uporządkowano teren cmentarza i wybudowano nową kaplicę przedpogrzebową.

1 lipca 2010 roku, po osiągnięciu wieku emerytalnego, ksiądz Wiśniewski przeszedł w stan spoczynku. W miarę potrzeb i swoich możliwości pomagał w pracy duszpasterskiej nowemu księdzu proboszczowi. Ksiądz Wiśniewski znany był ze swojego talentu plastycznego. Jego ilustracje można znaleźć w modlitewniku "Z Panem Bogiem", ale również otoczenie kościoła ukazuje artystyczne zamiłowania księdza - parfianie zawdzięczają mu m.in. wyjątkowy ołtarz i ambonę, a także krzyż w kaplicy przedpogrzebowej.

Odszedł 12 lutego 2018 roku. W kwietniu skończyłby 83 lata. Pogrzeb śp. Ks. Wojciecha Wiśniewskiego odbędzie się w piątek, 16 lutego o godz. 11 w kościele pw. Michała Archanioła w Kiełpinie. Eksporta w czwartek o godz. 18:00.

Orac. MD-Z
Źródło: www.parafiakielpino.pl

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.