Matylda Cybula powołana do kadry narodowej

wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:57
fot. nadesłane/dressage24.pl

O kolejnych sukcesach może mówić 13-letnia Matylda Cybula z Dzierżążna. Nie tylko wygrała rundę Dzieci na Międzynarodowych Zawodach w Ujeżdżeniu, ale też została powołana do Kadry Narodowej Dyscypliny Ujeżdżenia na 2018 rok.

W miniony weekend na Hipodromie w Sopocie odbyły się Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu. Zawody rozegrano w różnych kategoriach wiekowych, a udział wzięli w nich reprezentanci ośmiu krajów Europy - Polski, Litwy, Niemiec, Dani, Szwecji, Hiszpanii, Finlandii i Luksemburgu.

Wśród polskiej reprezentacji wystąpiła między innymi Matylda Cybula z Dzierżążna, która w swojej kategorii pokonała konkurentów i wygrała finał rundy Dzieci. Tym samym podczas dekoracji to właśnie za sprawa 13-latki z Dzierżążna rozbrzmiewał Hymn Polski.

To jednak nie jedyny sukces Matyldy, której talent i osiągnięcia dostrzeżono w Polskim Związku Jeździecki i powołując ją do Kadry Narodowej Dyscypliny Ujeżdżenia.

Przypomnijmy, że Matylda Cybula mieszka w Dzierżążnie. W październiku skończyła 13 lat. Jest uczennicą Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach. Jest aktualnym Mistrzem Polski w kategorii Dzieci.

Trenuje w Klubie Jeździeckim AS Dream Łapino Kartuskie pod okiem Anny Skrzeszewskiej-Walter przez pięć dni w tygodniu, a przed zawodami codziennie.
Trenuje na koniu Bessie - siedmioletniej klaczy wielkopolskiej, której właścicielką jest Natalia Szpulecka.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.