Prace społeczne i grzywna dla 20-latka za rasistowski napis w Gowidlinie

środa, 14 lutego 2018 r., 08:04
fot. archiwum

Dzięki ustaleniom policjantów z Sierakowic we wtorek zatrzymano autora napisu na jednym z budynków w Gowidlinie "jebać uchodźców". Okazał się nim 20-latek. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i chce dobrowolnie poddać się karze, którą mają być prace społeczne i grzywna w wysokości 1.000 zł.

- We wtorek kryminalni zatrzymali mężczyznę, który na jednym z budynków w Gowidlinie umieścił napis szerzący nienawiść narodowościową. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Gowidlina, obecnie mieszkający w Sierakowicach. Został zatrzymany przez kryminalnych w miejscu swojego zamieszkania. Udało się to dzięki ustaleniom policjanców z Sierakowic - informuje asp. Jarosława Krefta, rzecznik kartuskiej policji.

Jak dodaje, mężczyzna przyznał się do czynu. Usłyszał zarzut nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym poprzez naniesienie na elewacji budynku gospodarczego napisu "JEBAĆ UCHODŹCÓW". Chce dobrowolnie poddać się karze ograniczenia wolności na okres sześciu miesięcy poprzez prace społeczne oraz uiszczenia grzywny w wysokości 1.000 zł. Ostatecznie o wymiarze kary zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło na początku grudnia, a dochodzenie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście prowadzili policjanci Komisariatu Policji w Sierakowicach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.