Kartuzy. Pożar budynku przy ul. Leśnej

środa, 14 lutego 2018 r., 11:08
fot. AL

Trwa akcja gaśnicza na ulicy Leśnej w Kartuzach, gdzie doszło do pożaru w jednym z budynków jednorodzinnych. Najprawdopodobniej ogień powstał wskutek nieszczelności przewodu kominowego. W momencie wybuchu pożaru w budynku nie było nikogo z domowników.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał około godziny 10.30.

Jak informuje kpt. Marek Szwaba, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, pożar powstał wskutek nieszczelności przewodu kominowego. Spaleniu uległo wyposażenie jednego z pokoi oraz okopcone została ściany na parterze obiektu. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu pomieszczeń. Straty wstępnie oszacowano na około 40.000 zł.

W momencie wybuchu pożaru w budynku nie przebywał nikt z domowników. Niestety znajdujące się wewnątrz zwierzęta - kot i pies - nie przeżyły pożaru.

W działaniach wzięli udział strażacy z JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.