W211 - wycinka drzew na ukończeniu. Kiedy ruszy przebudowa?

środa, 14 lutego 2018 r., 13:43
fot. AL

1111 - łącznie tyle drzew zostanie wyciętych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 211 na trasie Mojusz-Kartuzy. Wycinka ma zostać zakończona wraz z końcem miesiąca. Obecnie trwa wybór wykonawcy inwestycji, przy której prace mają się rozpocząć się niezwłocznie po dokonaniu wszelkich formalności, najpewniej już wiosną. Wybrana firma będzie miała 18 miesięcy na realizację projektu.

Do 28 lutego ma potrwać wycinka drzew przy drodze wojewódzkiej Mojusz-Kartuzy. Łącznie wyciętych zostanie ich aż 1111. Jest to etap przygotowawczy do długo wyczekiwanego przez kierowców przebudowy traktu.

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, obecnie trwa procedura wyboru wykonawcy, co ma nastąpić najpewniej w marcu. W ciągu kolejnego miesiąca powinna zostać podpisana umowa, a od tego czasu w ciągu dwóch tygodni wykonawca ma rozpocząć prace.

- Jeżeli nie będzie żadnych odwołań, doprowadzimy do końca procedurę wyboru wykonawcy i podpisania umowy, to niezwłocznie rozpoczną się roboty budowlane - zapewnia ZDW w Gdańsku.

Wykonawca będzie miał 18 miesięcy od daty podpisania umowy na zakończenie robót budowlanych oraz kolejne dwa na złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowany zostanie piętnastokilometrowy odcinek drogi biegnącej z Kartuz przez Łapalice, Garcz, Miechucino do Mojusza. Jezdnia drogi 211 zostanie poszerzona do 7m, a jej konstrukcja zostanie wzmocniona zgodnie ze standardami występującymi w UE. Przebudowane zostaną skrzyżowania, zostaną wybudowane zatoczki autobusowe, ciągi pieszo-rowerowe lub ścieżki rowerowe. Zadanie obejmie też przebudowę mostu na rzece Łebie oraz przejazdów kolejowych.

Całkowita wartość projektu wstępnie ma wynieść ponad 58 mln zł, a unijne dofinansowanie aż 47 mln zł. Projekt został wybrany do dofinansowania jako pozakonkursowy w ramach Działania 9.3. Regionalna infrastruktura drogowa, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.