Święto jazzu w Kartuzach - w ten weekend szykuje się muzyczna uczta

czwartek, 15 lutego 2018 r., 15:18

Już w sobotę w Kartuskim Centrum Kultury rozpocznie się Jass Bass Days. To impreza dedykowana fanom muzyki jazzowej i nie tylko Tegoroczna jubileuszowa edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Usłyszymy w Kartuzach znakomitych artystów takich jak Dorota Miśkiewicz, Andy Ninvalle czy Adam Czerwiński MAP & Piotr Baron.

Jass Bass Days to impreza, której celem jest prezentacja wartościowych projektów jazzowych, powstających na terenie kraju. Projekt powstał z inicjatywy Piotra Lemańczyka. Jak podkreślają organizatorzy, kartuski festiwal charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość, autentyczność i oryginalność prezentowanej muzyki.

- Polski rynek muzyczny nasycony komercją spycha wartościowsze projekty na marginalny plan, tym samym powoduje utrudnienia w dostępie do nich. Piotr Lemańczyk uważa, że w tej sytuacji tym bardziej warto zaprezentować i przybliżyć mieszkańcom Kartuz muzykę różnorodną, ambitną i piękną, która ostatnio nie ma możliwości goszczenia w głównym nurcie mediów - informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

Koncerty zarówno w sobotę, jak i w niedzielę rozpoczną się o godz. 18.30. W sobotniej odsłonie Jazz Bass usłyszymy Mikołaja Trzaskę, Tomo Jacobsona, Szymon Gąsiorek Trio Egon oraz kwartet Wojtka Pilichowskiego.

W niedzielę wystąpią Jerzy Małek, Andy Ninvalle, Adam Czerwiński MAP z gościnnym udziałem Piotra Barona oraz Dorota Miśkiewicz z zespołem.

Bilety na pierwszy dzień imprezy dostępne są w cenie 15 zł/os, na drugi dzień - 20 zł/os. Można je nabyć w sekretariacie Kartuskiego Centrum Kultury przy ul. Klasztornej 1, tel. 58 681 29 39.

MD-Z
Info: UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.