Narciarze z Cartusii triumfowali na wojewódzkich igrzyskach dzieci i młodzieży

piątek, 16 lutego 2018 r., 08:08
fot. nadesłane

W środę na Cartusia SkiArena Nordic w Kartuzach odbyły się wojewódzkie finały igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej w narciarstwie biegowym. W czterech kategoriach w stylu dowolnym rywalizowało kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Człuchowa, Szopy, Żukowa, Bytowa i Gdyni. Kartuscy narciarze spisali się na zawodach świetnie zajmując czołowe miejsca w każdej kategorii.

Pierwsze po latach igrzyska województwa pomorskiego zorganizowano na Cartusia SkiArena Nordic w Kartuzach na Bilowie. Jak podkreślają organizatorzy, igrzyska mogły się odbyć dzięki dużemu zaangażowaniu działaczy i sympatyków sekcji narciarskiej Cartusii, którzy mimo niekorzystnym warunków atmosferycznych zdołali przygotować trasy biegowe. Współorganizatorem Igrzysk był WSZS w Gdańsku reprezentowany przez wiceprzewodniczącego - Zbigniewa Gajewskiego. GKS Cartusię Kartuzy reprezentowali prezes Andrzej Formela i burmistrz Mieczysław Gołuński.

W igrzyskach dzieci starowali uczniowie z klas szóstych i młodsi, natomiast na igrzyskach młodzieży - siódmoklasiści oraz młodzież z drugiej i trzeciej klasy gimnazjum. Uczestniczyło w nich łącznie kilkudziesięciu narciarzy z Kartuz, Człuchowa, Szopy, Żukowa, Bytowa i Gdyni. Ostatecznie zawody ukończyło 27 zawodników.

Igrzyska Dzieci - dziewczęta na dystansie 1 km:
1. miejsce - Natalia Myszk z SP nr 2 w Kartuzach
2. miejsce - Karolina Kowalska z SP nr 2 w Kartuzach
3. miejsce - Hania Miszk z SP nr 2 w Kartuzach

Igrzyska Dzieci - chłopcy na dystansie 2 km:
1. miejsce - Jakub Myszk z SP nr 2 w Kartuzach
2. miejsce - Marcin Niziałek z SPS w Człuchowie
3. miejsce - Adrian Pruski z SPS w Człuchowie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - dziewczęta na dystansie 2 km:
1. miejsce - Klaudia Merchel z SP nr 2 w Kartuzach
2. miejsce - Paulina Myszk z SP nr 1 w Kartuzach
3. miejsce - Natalia Nickowska z Gimnazjum w Człuchowie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - chłopcy na dystansie 3 km:
1. miejsce - Damian Merchel Damian z SP nr 1 w Kartuzach
2. miejsce - Bartłomiej Koszałka z SP nr 1 w Kartuzach
3. miejsce - Krzysztof Niziałek z Gimnazjum w Człuchowie

Oprac. MD-Z
Info: Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.