Jak dbać o paznokcie? Pięć niezawodnych porad

piątek, 16 lutego 2018 r., 10:15
fot. nadesłane

Zadbane paznokcie sprawiają, że kobieta czuje się atrakcyjna i pewna siebie. Ponadto nienaganny manicure jest często wymogiem pracodawcy wobec kobiet, zatrudnionych na stanowiskach związanych z bezpośrednią obsługą klienta. Jak dbać o paznokcie, aby zachwycały nienaganną prezencją?

Paznokcie idealne każdego dnia

Aby paznokcie były zadbane, wystarczy poświęcić im kilka minut uwagi dziennie. Oto pięć porad, jak dbać o paznokcie.

1. Usuwanie skórek

Ważną kwestią w pielęgnacji paznokci jest usuwanie skórek. Wbrew obiegowej opinii nie trzeba ich zawsze wycinać. Wystarczy codziennie po kąpieli lekko odsunąć je ręcznikiem. Miękkie skórki delikatnie zsuwają się z płytki paznokciowej, a dłoń staje się zadbana. Skórki należy wycinać jedynie, gdy nie da się ich odsunąć ręcznikiem bądź gdy są zgrubiałe i silnie przesuszone. Raz na tydzień skórki warto smarować specjalnym preparatem, który spowolni ich wzrost i nawilży skórę wokół paznokcia.

2. Nadawanie kształtu

Wszystkie paznokcie powinny mieć tę samą długość i kształt - jest to warunek konieczny, aby mówić o zadbanych dłoniach. Jeżeli ma się dość pulchne lub krótkie palce, można je wyszczuplić i wydłużyć, nadając paznokciom kształt migdałów. Jeżeli palce są długie i szczupłe, dobrym wyborem są paznokcie o kwadratowym kształcie lub z lekko zaokrąglonymi bokami. Do nadawania kształtu paznokciom powinno się wykorzystywać bezpieczne pilniczki szklane lub papierowe, które nie rozdwajają płytki.

3. Manicure

Dłonie prezentują się nienagannie jedynie, gdy paznokcie zdobi staranny manicure. Jeśli ma się niewiele czasu na malowanie paznokci, warto zdecydować się na lakiery hybrydowe. Dzięki nim kolor utrzymuje się na paznokciach nawet przez 4 tygodnie. Co ważne, hybrydy są dostępne we wszystkich kolorach, a więc pozwalają zrobić klasyczny manicure, jak i pomalować paznokcie na szaloną imprezę. Lakiery hybrydowe można nakładać u kosmetyczki lub samodzielnie w domu.

4. Nawilżanie dłoni

Paznokcie stają się silne i zdrowe, gdy nawilża się dłonie. W tym celu powinno się stosować codziennie krem do rąk, a od czasu do czasu maseczkę z oliwki. Oliwkę nakłada się grubo na dłonie, a następnie zakłada się bawełniane rękawiczki. Maseczkę pozostawia się na dłoniach co najmniej na godzinę, a najlepiej na całą noc.

5. Ochrona paznokci w czasie wykonywania prac domowych

Aby móc pochwalić się paznokciami, wszystkie prace domowe wiążące się z kontaktem z wodą lub detergentami, należy wykonywać w gumowych rękawiczkach. W przeciwnym razie paznokcie staną się łamliwe, rozdwojone, a lakier zacznie odpryskiwać.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.