Przodkowscy uczniowie zimowe ferie spędzili na sportowo

piątek, 16 lutego 2018 r., 10:47
fot. nadesłane

Jak co roku, od chwili gdy tylko w Przodkowie wybudowano boisko Orlik, przez całe dwa tygodnie ferii zimowych, odbywały się zajęcia sportowe dla dzieci. Pod czujnym okiem animatorów: Bartłomieja Konkola i Jakuba Klamana, niejednokrotnie wbrew pogodzie, dzieci i młodzież bawiły się znakomicie. O to, aby zapewnić dzieciom moc atrakcji podczas zimowej przerwy w nauce, zadbał przede wszystkim przodkowski samorząd.

Była piłka nożna, koszykówka a także gry w ringo, skakankę, hula hop i wiele innych zajęć sportowych. Po ciężkim wysiłku na uczestników codziennie czekał ciepły posiłek oraz nagrody. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jaka przygotowana została dla dzieci z Orlika, był wyjazd na stok Paczoskowo do Kosowa.

Najpierw dzieci zjeżdżały na sankach, jabłuszkach, nartach, a od godz. 12 instruktor na stoku poprowadził zajęcia narciarskie dla dzieci, które pierwszy raz miały narty na nogach. Zabawa była przednia. A ci co po raz pierwszy mieli nartach na nogach przekonali się, jak bardzo śliski jest stok i jak trudno na początku utrzymać się na nogach. Jednak po jakimiś czasie po kilku wywrotkach prawie każdy uczestnik potrafił już sam zjechać ze stoku. Oczywiście po takich emocjach i wysiłku wszyscy otrzymali ciepły posiłek i słodycze.

Stok Paczoskowo był w tym roku chyba największą atrakcją tegorocznych zimowych ferii, której pomysłodawcą był wójt Andrzej Wyrzykowski. Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież z terenu gminy mogły nieodpłatnie, dowoli korzystać ze stoku. Pomysł ten był trafiony w dziesiątkę. Okazało się, że amatorów jazdy na nartach w naszej gminie jest bardzo wielu. Stok przez cały czas był pełen narciarzy.

Podobnie jak w ubiegłym roku dla wszystkich chętnych zorganizowano również wyjazdy do kina. Tutaj decydujący głos miały samorządy uczniowskie z poszczególnych szkół. Do nich bowiem oraz do dyrektorów szkół, należała rekrutacja chętnych uczniów i wybór repertuaru. W sumie w okresie ferii do kina pojechało ponad 1000 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy. Dodać należy, że wyjazd ten dzieci miały nieodpłatnie.

O to, aby podczas ferii żadne dziecko nie narzekało na nudę, zadbały również wszystkie placówki oświatowe na terenie naszej gminy, organizując zajęcia w budynkach szkół. Programy zajęć były zróżnicowane i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.