Zanim wyjedziesz na urlop - o zabezpieczeniu domu

poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 10:45

Podczas naszej nieobecności w domu mogą zdarzyć się różne przykre wypadki. Kilka prostych czynności może nas uchronić przed ich skutkami.

Planując urlop, staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Często szkoda nam jednak czasu na odpowiednie zabezpieczenie domu. Warto to zmienić - jeśli weźmiemy sobie do serca kilka porad, będziemy mogli wyjechać na wakacje bez stresu, że czegoś nie dopilnowaliśmy.

O czym należy pamiętać

Podstawą jest oczywiście dokładne zamknięcie drzwi i okien. Jeśli do tej pory nie myśleliśmy o zainwestowaniu w solidne drzwi z atestowanymi zamkami, okres przedurlopowy jest dobrym czasem, by takie rozwiązanie rozważyć. Innym dobrym zabezpieczeniem, przydatnym zwłaszcza w domach i mieszkaniach parterowych, są okna z kluczykiem w klamce lub z roletami zewnętrznymi; do bardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań należą automatyczne systemy wykrywania włamań. Nie zapominajmy też o odpięciu wszystkich urządzeń elektrycznych od zasilania - dzięki temu zmniejszymy ryzyko wybuchu pożaru wskutek spięcia w instalacji elektrycznej lub przepięcia. Odetnijmy dopływ wody do domu, zakręcając wszystkie zawory - w razie awarii lub nieszczelności nie zalejmy ani siebie, ani sąsiadów.

Co jeszcze możemy zrobić

Pełną ochronę przed skutkami wszelkich wypadków zapewni nam własna zapobiegliwość w połączeniu z dodatkowym wsparciem w postaci polisy ubezpieczeniowej. Jeśli suma ubezpieczenia będzie równa pełnej wartości wyposażenia znajdującego się w domu, w przypadku kradzieży otrzymamy pełną rekompensatę. Tak zwane holiday home insurance to również dobre zabezpieczenie przed skutkami gwałtownych ulew lub burz, do których najczęściej dochodzi właśnie w sezonie wakacyjnym. W ramach tego typu polis towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej świadczą dodatkowe usługi, takie jak lokal zastępczy w przypadku poważnego zniszczenia domu. Dodatkowo niektóre firmy, chcąc spersonalizować oferty pod kątem potrzeb konkretnego klienta, umieszczają na swoich stronach internetowych specjalne formularze. Na przykład na stronie firmy Insurance Choice (https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/) możemy z góry wskazać, jaki rodzaj nieruchomości chcemy ubezpieczyć, co zdecydowanie usprawnia poszukiwania idealnej polisy.

Wakacyjne ubezpieczenie domu warto wybrać na długo przed planowanym wyjazdem. Nawet jeśli do szkód dochodzi rzadko, ich skutki są zwykle bardzo poważne. Dzięki polisie ubezpieczeniowej unikniemy stresu i dodatkowych wydatków.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.