Policyjny pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków

poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 12:01
fot. archiwum/AL

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, podjął próbę ucieczki. Ta zakończyła się, gdy uderzył w jeden z garaży na Os. XX-lecia. Okazało się, że 25-letni kierowca prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

Do zdarzenia doszło 17 stycznia o godz. 1.35 w Kartuzach na os. XX-lecia. 25-letni mężczyzna kierował kią sorento. Nie zatrzymał się jednak do policyjnej kontroli.

- 25-latek zignorował sygnały dźwiękowe i świetlne. Zaczął uciekać, zatrzymał się dopiero, jak uderzył w garaż. Policjanci przebadali mężczyznę urządzeniem drager, które potwierdziło, że prowadził pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo pobrano mu krew do badań - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu środków odurzających oraz niezatrzymanie się do kontroli policyjnej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.