Był pijany, spowodował kolizję i próbował uciekać przed policją

poniedziałek, 19 lutego 2018 r., 13:09
fot. nadesłane

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich doprowadził do kolizji i podjął próbę ucieczki z miejsca zdarzenia.

Pierwszego amatora jazdy na podwójnym gazie zatrzymano, w sobotę o godz. 15.30 w Stężycy. Policjanci zatrzymali 39-latka, który kierował fiatem punto mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia o godz. 23.50 w Dzierżążnie policjanci zatrzymali 28-latka, który kierował volkswagenem transporterem. Mając w organizmie promil alkoholu.

- Mężczyzna doprowadził do kolizji. Uderzył w słup oświetleniowy i ogrodzenie posesji. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę później zatrzymali go policjanci - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W niedzielę o godz. 16.50 w Sierakowicach policjanci zatrzymali 45-latka, który prowadził volkswagena golfa mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.